2017-06-11 19:35:00

Przegrani Polacy. Bardzo pewna wygrana Norwegów

Reprezentacja Polski przegrała wszystkie trzy spotkania na turnieju w Norwegii. Polacy w niedzielę ulegli bardzo wysoko gospodarzom 41:22! Podopieczni Piotra Przybeckeigo nie byli w stanie dogonić rywala.

Początek spotkania wyglądał bardzo dobrze ze strony Polaków. Od pierwszych minut nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 2:0. Kiedy Norwegowie doprowadzili do remisu, Polacy nadal dobrze prezentowali się na boisku. Kolejna część spotkania była bardzo zacięta i reprezentanci Polski nie odpuszczali gospodarzom. Dopiero w 12. minucie Norwegowie wyszli po raz pierwszy w tym mecz na prowadzenie. Od połowy pierwszych trzydziestu minut gra podopiecznych Piotra Przybeckiego zacięła się. Polacy musieli doganiać rywala, który cały czas budował swoją przewagę. Reprezentacja Polski nie mogła pokonać bramkarza gospodarzy. Musieliśmy czekać do 25. minuty na dziewiąte trafienie Polaków. Norwegia wtedy miała na swoim koncie już siedemnaście bramek. Po pierwszej części meczu wynik był bardzo niekorzystny dla Polaków- 20:9.

Polacy w drugiej połowie próbowali odrobić stratę do rywala. Norwegowie grali z większą swobodą i skupili się na budowaniu prowadzenia. Reprezentanci Polski nie kończyli swoich ataków, przez co różnica bramkowa cały czas się powiększała. Świetny mecz rozegrał Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy był najskuteczniejszym z Polaków. Rzucił dziewięć bramek. Norwegowie zwyciężyli różnicą dziewiętnastu trafień.

Reprezentację Polski czekają jeszcze dwa spotkania w czerwcu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2018. Pierwszy 14 z Serbią, a cztery dni później w Gdańsku z Rumunią.

Norwegia - Polska  41:22 (20:9)

Polska: Morawski, Malcher, Kornecki 1 - Krajewski 1, Sićko, Walczak, Łangowski 1, Genda 2, Czuwara 1, Szpera, Potoczny, Moryto 9, Daszek, Kondratiuk 3, Bąk , Przybylski 3, Rogulski, Chrapkowski 1.