2017-05-27 15:34:00

Mistrzem Polski jest Vive Tauron! Kielczanie obronili tytuł

Znamy już mistrza Polski w sezonie 2016/2017! Najlepszą drużyną PGNiG Superligi została ekipa Vive Tauronu! Kielczanie pokonali w drugim finałowym meczu Orlen Wisłę Płock 31:29, do przerwy prowadząc 17:14.

Kontuzja jakiej doznał w środę w Płocku Krzysztof Lijewski okazała się na tyle poważna, że rozgrywający nie mógł zagrać w tym spotkaniu. Vive zostało bez nominalnego prawego rozgrywającego i na tej pozycji musiał grać praworęczny Michał Jurecki.

Od początku w bramce Vive świetnie spisywał się Sławomir Szmal, dobre interwencje notował też Rodrigo Corrales. Kielczanie po 10. minutach prowadzili 5:2. "Żółto-biało-niebiescy" cały czas mieli przewagę i kontrolowali losy spotkania. Jednak wynik nigdy nie był dla nich bezpieczny. "Nafciarze" cały czas trzymali się blisko i nawet, gdy Vive odskoczyło na cztery bramki to odrabiali straty. Na pierwszą połowę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Vive Tauronu 17:14.

W ciągu pięciu minut po wznowieniu gry płocczanie rzucili tylko jedną bramkę i o czas błyskawicznie poprosił trener Piotr Przybecki. Co ciekawe już 120 sekund później o z przerwy skorzystał szkoleniowiec Vive - Tałant Dujszebajew - w tym momencie kielczanie wygrywali 19:15. Z tego letargu szybciej obudzili się "Nafciarze", którzy rzucili trzy gole i "złapali" kontakt. W 43. minucie czerwoną kartką z gradacji kar otrzymał Gilberto Duarte.

Później Vive odskoczyło na cztery bramki. Przyjezdni jednak znów zniwelowali straty do dwóch trafień, mieli okazję na złapanie kontaktu, ale rzut ze skrzydła Michała Daszka okazał się nieskuteczny. W końcówce Wisłą broniła wysoko, ale nic to nie dało.

Vive Tauron wygrało i zapewniło sobie mistrzostwo Polski sezonu 2016/2017. To już czternasty tytuł w historii kieleckiego klubu.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 31:29 (17:14)

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Jurecki 6, Walczak, Reichmann 7, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 2, Bielecki 8, Jachlewski, Strlek 1, Jurkiewicz, Zorman 3, Bombac 3, Djukić 1.

Orlen Wisła: Wichary, Corrales, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 2, Duarte 1, Racotea 3, Wiśniewski 1, Ghionea 3, Rocha 6, Piechowski 1, Tarabochia 3, Pusica, Mihić 3, de Toledo, Żytnikow 6.

Następny artykuł: Kolejny młody zawodnik w Gwardii