2017-05-24 20:18:00

To był mecz godny finału! Vive Tauron z jedną przewagi przed rewanżem!

Wielkie emocje w pierwszym finałowym meczu PGNiG Superligi! Losy spotkania decydowały się do samego końca, ale ostatecznie górą byli zawodnicy Vive Tauronu, którzy wygrali z Orlen Wisłą 25:24. Po pierwszej połowie był remis 12:12.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo zacięta i emocjonująco. Sporo było ostrych fauli. Sędziowie jeszcze przed przerwą pokazali czerwoną kartkę Miljanowi Pusicy. Była to dziwna sytuacja, gdyż Serb dostał drugą karę dwóch minut, ale za dyskusję z sędziami znów otrzymał "dwójkę". Decyzja arbitrów była jednoznaczna - wykluczenie z meczu. Wcześniej Pusica otrzymał karę za faul na Krzysztofie Lijewski, rozgrywający Vive musiał udać się do szatni, gdzie założono mu opatrunek na brodę i mógł kontynuować grę. Pojedynek był wyrównany, nikomu nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki, a po pierwszej połowie na świetlnej tablicy wyników był remis 12:12.

Trener Piotr Przybecki musiał poprosić o przerwę już w 36. minucie, gdyż jego drużyna nie rzuciła żadnego, a straciła trzy bramki. "Nafciarze" na premierowe trafienie musieli jeszcze chwilę poczekać, ale gdyż już im się w końcu udało pokonać Szmala, to zrobili to trzy razy z rzędu i "złapali" kontakt. Vive odskoczyło nawet na trzy bramki, ale "Nafciarze" odrobili straty i w 51. minucie doprowadzili do remisu 20:20, a o czas poprosił Tałant Dujszebajew.

Końcówka spotkania była bardzo zacięta, a gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Wojnę nerwów wygrali zawodnicy Vive Tauronu i to oni mają o jedną bramkę przewagi przed rewanżem, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w Kielcach.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 24:25 (12:12)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 1, Duarte 2, Racotea 3, Wiśniewski, Ghionea 5, Rocha 3, Piechowski, Tarabochia, Pusicia, Mihić 3, de Toledo 3, Żytnikow 3.

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Jurecki 2, Walczak, Reichmann 5, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 2, Bielecki 2, Jachlewski, Strlek 4, Lijewski 4, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 3, Djukić