Dwa mecze o marzenia. Zapowiedź finałów

Autor: Wojciech Staniec, 21-08-2016, 11:26

Zmęczenie jest ogromne, bo wszystkie cztery najlepsze drużyny Igrzysk Olimpijskich mają za sobą już siedem meczów w dwa tygodnie. Jednak wszyscy będą musieli wznieść się na wyżyny, bo stawka jest ogromna.

W walce o medale pozostają reprezentanci Polski. Ich rywalem w pojedynku o brąz będą Niemcy. W fazie grupowej górą byli nasi zachodni sąsiedzi. Jednak historia jest po stronie polskiej, ponieważ podczas Igrzysk Olimpijskich, które w Montrealu w 1976 roku w meczu o 3. miejsce - wtedy podopieczni Janusza Czerwińskiego pokonali Niemców (RFN) 21:18. Mija już czterdzieści lat od jedynego medalu olimpijskiego piłkarzy ręcznych. I teraz wszyscy mają nadzieję na kolejny krążek dla "Biało-czerwonych".

W wielkim finale znalazły się Dania i Francja. To będzie trzeci mecz obu drużyn w tym sezonie. W styczniu zagrały one ze sobą o piąte miejsce podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy. Drugi pojedynek miał miejsce już w Rio, w fazie grupowej. Za każdym razem górą byli "Trójkolorowi" i oni są także faworytami finału, tym bardziej, że bronią olimpijskiego złota, które zdobywali podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 rok) i Pekinie (2008).

Terminarz niedzielnych meczów:

o 3. miejsce - godz. 15.30 Polska - Niemcy

o 1. miejsce - godz. 19 Dania - Francja

REKLAMA

Dodaj komentarz