2017-05-21 20:22:00

Puchar Polski dla Vive Tauronu! Kielczanie w finale nie dali szans Orlen Wiśle

Nie ma mocnych na Vive Tauron w Pucharze Polski! Kielczanie w niedzielę ograli w Lublinie Orlen Wisłę Płock 31:24, do przerwy prowadząc 16:12. To już czternasty Puchar w historii "żółto-biało-niebieskich". Obie drużyny zagrają między sobą jeszcze dwa mecze finałowe PGNiG Superligi.

Vive czternasty, czy Wisła jedenasty raz wzniesie w górę Puchar Polski? To pytanie mogli sobie zadawać wszyscy kibice piłki ręcznej w Polsce. Pierwsze akcje spotkania pokazały, że losy spotkania mogą ważyć się do samego końca. W 8. minucie był remis 1:1. Trener Piotr Przybecki lekko zaskoczył i w pierwszym składzie na kole wyszedł Mateusz Piechowski.

Później worek z bramkami się otworzył, ale pojedynek nadal był bardzo zacięty. W 20. minucie na parkiecie pojawił się Mariusz Jurkiewicz, dla którego był to pierwszy mecz od stycznia, gdy doznał kontuzji barku w meczu reprezentacji Polski. W pierwszej połowie Orlen Wiśle udawało się dwa razy odskoczyć na dwie bramki, ale kielczanie szybko odrabiali straty. Z kolei, gdy już Vive Tauron zbudowało sobie przewagę, to jej nie straciło i dzięki temu na przerwę schodziło mając cztery bramki przewagi.

Dość szybko w drugiej połowie podopieczni Tałanta Dujszebajewa odskoczyli na pięć oczek. W kieleckim zespole dobrze spisywał się Michał Jurecki, który rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie. W bramce "Nafciarzy" pojawił się Marcin Wichary (w miejsce Rodrigo Corallesa), i zanotował on na początku kilka udanych interwencji. Problemy ze skutecznością mieli za to jego koledzy z pola. Wicharego w 43. minucie zastąpił jednak Adam Morawski. Vive w tym sezonie z Wisłą traciło 23 i 18 bramek, a teraz - 24, więc ten trend został podtrzymany.

Dla Vive Tauronu był to czternasty w historii Puchar Polski, a dziewiąty z rzędu. Kielczanie swoją passę zaczęli od dwóch wygranych z Zagłębiem, a teraz już siódmy kolejny raz ograli w finale Orlen Wisłę.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 24:31 (12:16)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski, Wichary - Daszek 1, Duarte e, Racotea 3, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha 4, Piechowski, Tarabochia, Pusica, Mihić, de Toledo 7, Żytnikow 3.

Vive Tauron: Szmal - Jurecki 8, Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 3, Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 5, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 2, Djukić 2.