2017-05-20 19:35:00
Adam Brzuski

Goppingen z Fuchse o triumf w Pucharze EHF!

Za nami półfinały Final4 Pucharu EHF. W wielkim finale zmierzą się gospodarze turnieju, czyli drużyna Frisch Auf Göppingen oraz Fuchse Berlin.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu SC Magdeburg zmierzył się z Frisch Auf. Od początku w poczynaniach gospodarzy było widać wielką chęć pokazania się przed własną publicznością, a ich jedynym celem w tym spotkaniu było zwycięstwo. Już w piątej minucie gospodarze prowadzili 4:1, co pozwoliło im na kontrolowanie wyniku w dalszych fragmentach spotkania. Magdeburg nie był w stanie podnieść się po słabym początku i doprowadzić choćby do remisu. Co więcej, ich strata w pewnym momencie wzrosła do pięciu bramek. Goppingen, po dobrym w ich wykonaniu meczu, zasłużenie awansowało do finału. Dobre spotkanie rozegrał Zarko Sesum, który zdobył w tym spotkaniu 9 bramek i świetnie dyrygował poczynaniami swojego zespołu.

SC Magdeburg - Frisch Auf Göppingen 29:33 (14:16)

Drugi półfinał został w całości zdominowany przez zespół Fuchse Berlin. Co prawda jeszcze w 8. minucie na tablicy wyników widniał remis 4:4, ale od tamtego momentu Lisy przejęły kontrolę nad losami spotkania. Po kolejnych pięciu minutach ich przewaga wynosiła cztery bramki, a przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania wzrosła do siedmiu trafień. W tym momencie było już wiadome, że awans berlińczyków do finału jest niezagrożony. W drugiej połowie oszczędzali oni swoje siły, a mimo tego ich przewaga jeszcze wzrosła. Katem Saint-Raphael okazał się Hans Lindberg, który zapisał na swoim koncie 10 bramek.

Saint-Raphael Var Handball - Füchse Berlin 24:35 (10:17)