2017-04-30 20:10:00

Zabójcza druga połowa Veszprem! Węgrzy zagrają w Final Four

Niesamowita druga połowa w wykonaniu w Telekomu Veszprem! Mistrzowie Węgier po pierwszej połowie przegrywali z Montpellier czterema bramkami, ale po przerwie zagrali niesamowite spotkanie i ograli Francuzów 30:25.

Dokładnie dwunastu minut potrzebowali zawodnicy Montpellier, aby odrobić stratę trzech bramek z pierwszego spotkania. Kibice oglądali spotkanie, które mogło się podobać. Było dużo zaciętej walki i ciekawych akcji. Montpellier w fazie grupowej grało w grupach C/D, czyli teoretycznie tej słabszej dywizji. Jednak w 1/8 finału wyeliminowali obrońcę Ligi Mistrzów, a teraz po pierwszej połowie prowadzili czterema bramkami z finalistą poprzedniej edycji tych rozgrywek.

Po przerwie "Madziarzy" zaczęli grać o wiele lepiej i w 38. minucie doprowadzili do remisu po 17, a kilkanaście sekund później wyszli na prowadzenie. Błyskawicznie zareagował na to trener Patrice Canayer i poprosił o czas. To jednak wiele nie pomogło, bo w kolejnych minutach przewaga Węgrów już tylko rosła i to oni awansowali do Final Four Ligi Mistrzów.

Montpellier HB - Telekom Veszprém 25:30 (15:11)