2017-04-27 20:38:00

Vardar pokazał klasę! Znamy pierwszego uczestnika Final Four

Znamy już pierwszego uczestnika turnieju Final Four, który na początku czerwca zostanie rozegrany w Kolonii. Vardar Skopje wygrał przed własną publicznością z SG Flensburg-Handewitt 35:27 i dzięki temu zagra o triumf w Lidze Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu obu ekip Vardar wygrał dwiema bramkami. Tak więc w rewanżu Flensburg musia odrobić straty. Zadanie przed podopiecznymi trenera Ljubomira Vranjesa było bardzo ciężkie, bo w macedońskiej hali Jane Sandanskiego zawsze gra się trudno.

Niesieni fantastycznym dopingiem gospodarze od początku grali bardzo dobrze. Udane interwencje notowali Arpad Sterbik i Strahinja Milić. W 25. minucie Vardar prowadził już 12:7 i właśnie różnicą pięciu bramek skończyła się pierwsza połowa.

Jeszcze na początku drugiej części spotkania wydawało się, że Flensburg może nawiązać walkę z mistrzem Macedonii. Tak się jednak nie stało. Vardar zanotował fantastyczną passę i gdy odskoczył na 26:17 o czas musiał poprosić Vranjes. Do końca spotkania zostawał jednak już tylko kwadrans.

Niemcy nie byli w stanie odrobić strat. Vardar wygrał i pierwszy raz w swojej historii awansował do Final Four Ligi Mistrzów.

Vardar Skopje - SG Flensburg-Handewitt 35:27 (15:10)