2017-04-08 19:36:00

Vive wygrało w Płocku. Kielczanie niepokonani w fazie zasadniczej

Jeszcze kwadrans przed końcem zapowiadało się na to, że końcówka tego spotkania może być emocjonująca. Tak się jednak nie stało, bo po dobrym finiszu Vive Tauron wygrało w Płocku z Orlen Wisłą 23:18.

Trener Orlen Wisły nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Zbigniewa Kwiatkowskiego oraz Tomasza Gębala. Vive Tauron do Płocka pojechało bez Urosa Zormana i Mariusza Jurkiewicza.

Piotr Przybecki zdecydował, że w pierwszym składzie wyjdzie Adam Morawski. "Nafciarze" grali pomysłową, wysoką obroną 3-2-1, która momentami przechodziła w 4-2. Do niecodziennej sytuacji doszło w 11. minucie, gdy Vive musiało grać bez trzech zawodników, którzy zostali odesłani na dwie minuty kary. Płocczanie mogli grać w takiej przewadze aż 90 sekund, a ten fragment meczu wygrali 1:0.

Jeszcze w 15. minucie był remis 6:6. Od tego momentu na boisku rządzili i dzielili kielczanie. Przewaga gości rosła pomimo tego, że świetnie w bramce spisywał się Adam Morawski (obronił kilka kontr oraz sytuacji na sam), jednak jego koledzy z pola totalnie zawodzili. W drugim kwadransie pierwszej połowy Orlen Wisła rzuciła zaledwie trzy bramki. Vive odpowiedziało siedmioma trafieniami.

Po przerwie obie drużyny nie rozpieszczały kibiców, bramek padało jak na lekarstwo. Głównymi bohaterami meczu byli bramkarze. "Nafciarze" zaczęli odrabiać straty i na kwadrans przed końcem Miljan Pusicia rzucił kontaktową bramkę. Do tego momentu od przerwy kielczanie zdobyli raptem dwa gole.

W grze płocczan coś się zacięło po zdobyciu "kontaktu". Z kolei kielczanie poprawili grę w obronie i skuteczność. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 52. minucie podopieczni Dujszebajewa odskoczyli na pięć bramek. Od tego momentu Vive kontrolowało boiskowe wydarzenia.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 18:23 (9:13)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 1, Duarte 2, Racotea 2, Wiśniewski 2, Ghionea 2, Rocha, S. Ivić 1, Tarabochia 1, M. Gębala, Pusica 1, Mihić 2, de Toledo 2, Żytnikow 2.

Vive Tauron: Szmal - Jurecki 3, Walczak 1, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus 1, Aguinagalde 2, Bielecki 1, Jachlewski, Strlek 6, Lijewski 4, Paczkowski 1, Bombac 2, Djukić 1