2017-04-07 21:55:00
Adam Brzuski

Pierwsze rozstrzygnięcia FINAL4 ligi SEHA. Wiemy, kto zagra w finale!

Pierwsze emocje w finałowym turnieju SEHA ligi już za nami. Poznaliśmy zwycięzców meczów półfinałowych, którymi okazali się Vardar Skopje oraz Telekom Veszprem. Macedończycy bez trudu ograli PPD Zagrzeb, z kolei Węgrzy po zaciętym boju z Meszkowem Brześć wywalczyli awans do finału.

W pierwszym z meczów rozegranych w Brześciu zmierzył się Vardar z PPD. Macedończycy bez większych problemów od początku spotkania przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Po pierwszej połowie przewaga macedońskiej ekipy wynosiła już 7 bramek. Strata okazała się zbyt duża do odrobienia dla Zagrzebia. Z dobrej strony pokazali się leworęczni skrzydłowi obu ekip. Ivan Cupić zdobył 8 bramek dla zwycięzców. Taką samą liczbę trafień zanotował Zlatko Horvat.

Vardar Skopje - RK Zagrzeb 36:28 (19:12)

W drugim półfinale kibice zgromadzeni w hali byli świadkami mnóstwa emocji. Pierwsza połowa toczyła się w wyrównanym tempie, a obie ekipy szła bramka za bramkę, więc ostatecznie ta odsłona zakończyła się remisem. Na początku drugiej połowy zaczęła zarysowywać się przewaga Meszkowa, który w pewnym momencie prowadził nawet trzema bramkami. Jednak ambitna postawa Veszprem pozwoliła im na odrobienie strat i doprowadzenie do wyrównania. Na 15 sekund przed końcem Meszkow był przy piłce, jednak nie udało mu się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz miały rozstrzygnąć rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się podopieczni Javiera Sabate i zapewnili sobie awans do finału.

Veszprém - Meszkow Brześć 33:31 (29:29, 14:14)

Finał i mecz o trzecie miejsce Final4 SEHA ligi odbędą się w niedzielę, 9. kwietnia. O triumf w rozgrywkach powalczy Veszprem z Vardarem, a swoją walkę rozpoczną o 18:30. W walce o brąz zmierzy się PPD Zagrzeb z Meszkowem Brześć, a spotkanie te rozpocznie się o godzinie 21:00.

Następny artykuł: Przed nami Final4 pucharu Niemiec!