2016-08-16 04:16:00

Katar pokonał Argentynę i zameldował się w ćwierćfinale

Reprezentacja Kataru została ostatnim ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich. Stało się tak po tym, jak podopieczni Valero Rivery pokonali Argentynę 22:18, do przerwy prowadząc 12:9.

Stawka tego meczu była bardzo duża - awans do ćwierćfinału (zwycięzca zagra z Niemcami). Zwycięstwo lub remis promowały Katar. Argentyńczycy - jeżeli chcieli wejść do najlepszej ósemki nie mieli wyboru, musieli zgarnąć dwa punkty.

W mecz o wiele lepiej weszli Katarczycy, najpierw prowadzili 2:0, a chwilę później 6:3. Wicemistrzowie świata odskoczyli nawet na cztery oczka, ale Argentyńczycy szybko odrobili straty. Przed przerwą Katar nieznacznie powiększył przewagę i wygrał pierwszą połowę 12:9.

Po przewie mecz był bardzo wyrównany. Gra toczyła się niemal na zasadzie bramka za bramkę. Katar ciągle utrzymywał przewagę wypracowaną w pierwszej połowie. Zawodnicy z Argentyny mogli dogonić rywali, ale w kluczowych momentach popełniali błędy, tak jak np. nie wykorzystane karne. W końcowych minutach podopieczni Valero Rivery zagrali skuteczniej i wygrali

Katarczycy w ćwierćfinale zagrają z Niemcami.

Katar - Argentyna 22:18 (12:9)

Katar: Danijel SarićGoran Stojanović - Żarko Marković 3, Hassan MabroukMarko Bagarić 1, Bertrand Roine 2, Rafael Capote 4, Abdulrazzaq Murad 3, Eldar Memisević 3, Bassel Alrayes 2, Nasreddine Megdich 2, Kamal Aldin Mallash 1, Ameen ZakkarBorja Vidal Fernández

Argentyna: Matias Carlos SchulzFernando García - Federico Fernandez 2, Federico Pizzaro 4, Pablo PortelaPablo Simonet 5, Leonardo QuerinFederico Vieyra 4, Juan Pablo FernandezAgustin Vidal 1, Gonzalo Carou 1, Adrián PortelaPablo Vaistein 1, Sebastian Simonet