REKLAMA

Zacięta walka przed końcem rundy zasadniczej. Zapowiedź weekendowych meczów 24. kolejki

Autor: Ewa Basak, 25-03-2017, 09:30

Przed nami ostatnie mecze 24. kolejki Superligi. Przed nami cztery spotkania. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia fazy grupowej, teraz każdy punkt jest na wagę złota. Na co zwrócić uwagę?

Puławianie podejmą KPR Legionowo. Gospodarze na pewno będą chcieli pokazać się z lepszej strony niż w ostatnim przegranym meczu z Górnikiem Zabrze i powrócić do swojej wysokiej formy. Azoty zajmują pewne drugie miejsce w grupie pomarańczowej i dla układu tabeli to spotkanie już nic nie zmieni. Natomiast zdobyte punkty przez Legionowo spowodowałyby przesunięcie się z szóstego na piąte miejsce w tabeli granatowej. W składzie gości jest lider tabeli najskuteczniejszych zawodników Superligi- Witalij Titow. Prawy rozgrywający ma na swoim koncie sto pięćdziesiąt trzy trafienia.

Azoty Puławy - KPR RC Legionowo, sobota, godz.18

Arcyciekawe spotkanie w Szczecinie. Pogoń zmierzy się ze Stalą Mielec. Oba zespoły zajmują piąte miejsce w swoich tabelach i będą chciały zgarnąć komplet punktów dla siebie. Przed Czeczeńcami trudne zadanie, muszą zatrzymać świetnie grającą Pogoń. Teraz to całkiem inna drużyna niż na początku sezonu. Poprzedni mecz między sobotnimi rywalami był zwycięski dla Stali 32:25. Czy Pogoni uda się zrewanżować przy własnej publiczności?

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Stal Mielec, sobota, godz.18

Gwardia Opole zagra z Piotrkowianinem. Gwardziści walczą o trzecią lokatę w grupie pomarańczowej, a goście o szansę o Dziką Kartę. Stawką spotkania są cenne trzy punkty. W 23. kolejce opolanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Wybrzeżem Gdańsk, a Piotrkowianin uległ Sali. Podopieczni  Dmytro Zinchuka pokazywali swoją wysoką formę, choćby w sensacyjnym wygranym meczu z Orlen Wisła Płock. Ostanie spotkanie miedzy zespołami dało ogromną ilość emocji. Padło wtedy łącznie siedemdziesiąt trzy trafienia i ostatecznie zwyciężyli Gwardziści.

Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, sobota, godz.18:30

Wybrzeże podejmie Górnik Zabrze. To będzie ostatnie domowe spotkanie w fazie grupowej dla gdańszczan. Drużyny walczą o trzecie miejsce w swoich tabelach i każdy chce wygrać. Różnice punktowe między trzecim,a czwartym miejscem w grupach są minimalne. Górnik ma za sobą bardzo dobre wygrane spotkanie z Azotami Puławy. Do Gdańska przyjadą mocno zmotywowani. Na pewno czeka nas zacięty mecz i walka o punkty.

Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze, niedziela, godz.16

REKLAMA

Dodaj komentarz