2017-03-18 10:23:00
Izabela Górecka

Weekendowy maraton PGNiG Superligi. Wyniki sobotnich meczów

Ruszyła 23. kolejka PGNiG Superligi. Do zakończenia rundy zasadniczej zostały jeszcze 3 serie. Na sobotę zaplanowano aż 4 spotkania. Kwidzyn dość pewnie wygrał z Chrobrym. Vive pokonało KPR. Stal Mielec wyrwała zwycięstwo Piotrkowianinowi, a Sandra SPA Pogoń Szczecin bezproblemowo poradziła sobie z Wójcikiem Elbląg.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Chrobrego, aż do 13 minuty, kiedy gospodarze doprowadzili do remisu 7:7. Kwidzyn poprawił swoją grę w obronie, przez co goście zaczęli tracić piłki co umożliwiło im wyprowadzanie kontrataków, dzięki czemu na przerwę schodzili z 5 bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Krzysztof Szczecina wykazał się niesamowitą skutecznością w bramce, dzięki czemu jego zespół wygrał dość pewnie z Głogowem.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów  29:26 (18:13)

W pierwszej połowie gospodarze radzili sobie całkiem nieźle, wysuwając się na prowadzenie. Mimo tego Vive do przerwy zdążyło odrobić straty i doprowadzić do remisu. Druga połowa była już pod dyktando gości, którzy wygrali 8 bramkami przewagi.

KPR Legionowo - Vive Tauron Kielce 24:32 (15:15)

Piotrkowianin zaczął grę od niesamowitej obrony, dzięki czemu w pierwszej połowie stracił tylko 6 bramek. Po przerwie przyjezdni znacznie odrobili straty, doprowadzając w 52 minucie do jednej bramki straty. Mimo zaciętej walki po obydwu stronach, ostateczne zwycięstwo odnieśli przyjezdni wygrywając 2 oczkami różnicy.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Stal Mielec 23:25 (12:6)

Już od pierwszych minut meczu to gospodarze prowadzili grę. Mimo walki elblążanie okazali się mało skuteczni w rzutach, co zadecydowało o 6 bramkowej przewadze Pogoni po pierwszej połowie. Druga połowa należała również dla gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 8 trafieniami różnicy.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Meble Wójcik Elbląg 32:24 (15:19)