2016-08-14 10:00:00

Pierwsze zwycięstwo Argentyny

Pierwsze zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich odniosła reprezentacja Argentyny, która pokonała Tunezję 23:21 do przerwy prowadząc 14:10.

Argentyńczycy już od samego początku odskoczyli na kilka bramek. W 17. minucie było 8:4. W kolejnych minutach konsekwentnie utrzymywali bezpieczną przewagę i po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili 14:10.

Po przerwie początkowo nadal Argentyńczycy kontrolowali. Jednak kwadrans przed końcową syreną Tunezja doprowadziła do remisu 16:16. W kolejnych minutach jednak Argentyńczycy opanowali nerwy zagrali lepiej i ostatecznie wygrali 23:21.

Argentyna - Tunezja 23:21 (14:10)

Argentyna: Matias Carlos SchulzFernando García - Federico Fernandez 5, Federico Pizzaro 7, Pablo Portela 2, Pablo Simonet 2, Leonardo QuerinFederico Vieyra 2, Juan Pablo Fernandez 2, Agustin VidalGonzalo CarouAdrián PortelaPablo Vaistein 1, Sebastian Simonet 2.

TunezjaMakrem MissaouiMarouen Maggaiz - Aymen Toumi 1, Issam TejMohamed Jilani Maaref 1, Amine Bannour 1, Khaled Haj YoussefOussama Boughanmi 8, Sobhi Saied 1, Oussama HosniAymen Hammed 2, Marouan Chouiref 5, Mohamed Soussi 2.