2016-08-14 02:25:00

Serca kibiców znów zamarły. Ważny triumf Polaków

Do samego końca kibice reprezentacji Polski nie mogli być pewni, że ich drużyna pokona Szwecję. Dzięki dobrze rozegranej końcówce "Biało-czerwoni" wygrali 25:24. To było drugie zwycięstwo Polaków w Rio.

Trener Tałant Dujszebajew przed tym meczem dokonał zmiany w polskiej drużynie i Mariusz Jurkiewicz zastąpił Łukasza Gieraka. Z powodu kontuzji kostki odniesionej w poprzednim pojedynku Michał Jurecki choć wpisany do protokołu nie mógł pojawić się na boisku.

W pierwszym składzie wyszedł wspomniany wcześniej Jurkiewicz oraz w bramce - Piotr Wyszomirski.

Obie drużyny zaczęły mecz od zdobycia bramki, a na kolejnego gola musieliśmy czekać aż do siódmej minuty, gdy Mattiasa Anderssona pokonał Karol Bielecki. Następnie spotkanie zrobiło się bardzo wyrównane, dopiero w 23. minucie Szwedzi odskoczyli na dwie bramki (10:8). 180 sekund później po rzucie Piotra Wyszomirskiego przez całe boisko był remis 11:11.

Po pierwszej połowie Szwecja prowadziła 13:12.

Trzy szybko zdobyte po przerwie bramki wlały w polskie serca dużo nadziei. To były dobre złego początki, bo pięć kolejnych trafień zanotowali Szwedzi. W polskiej bramce wtedy pierwszy raz pojawił się Sławomir Szmal.

"Biało-czerwoni" rzucili się w pogoń za Szwecją i w końcu w 22. minucie Karol Bielecki doprowadził do remisu 21:21. 180 sekund później Krajewski wyprowadził Polskę na prowadzenie 23:22. Następnie Szwedzi dostali dwie minuty kary i wycofali bramkarza. Polacy dwa razy przechwycili piłkę i rzucali do pustej bramki.

W końcówce reprezentacja "Trzech Koron" odrobiła dwa trafienia, ale i tak Polska wygrała 25:24.

Szwecja - Polska 24:25 (13:12)

Szwecja: Mattias AnderssonMikael Appelgren - Kim Andersson 4, Jim GottfridssonJohan Jakobsson 2, Tobias KarlssonJesper Nielsen 1, Lukas Nilsson 2, Andreas NilssonFredrik Raahauge PetersenJonathan StenbackenPhilip Stenmalm 8, Jerry Tollbring 6, Mattias Zachrisson 1.

PolskaSławomir SzmalPiotr Wyszomirski 1 - Krzysztof Lijewski 5, Mateusz Jachlewski 1, Przemysław Krajewski 3, Karol Bielecki 8, Adam WiśniewskiBartosz JureckiMichał JureckiKamil Syprzak 2, Michał Daszek 3, Mateusz KusMichał SzybaMariusz Jurkiewicz 2.