2016-08-13 23:20:00

Zmarnowany karny w końcówce! Remis Brazylii i Egiptu

Egipt przez przez zdecydowaną większość meczu prowadził z Brazylią. Pod koniec był remis, a mistrzowie Afryki mieli karnego, którego nie wykorzystali. Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Choć turniej rozgrywany jest w brazylijskim Rio de Janeiro, to w protokole meczowym jako gospodarz wpisany był zespół Egiptu. Jednak - jak w poprzednich pojedynkach - kibice na trybunach wspierali Brazylię.

Brazylijczycy dobrze zaczynali wygrane mecze z Polską i Niemcami. Teraz było inaczej, bo pierwsze minuty należały do drużyny z Egiptu, która po kwadransie prowadziła 10:7. O czas musiał wtedy poprosić trener Jordi Romans. Jego zespół, aby myśleć o zgarnięciu dwóch punktów musiał przede wszystkim poprawić grę w defensywie i ze spokojem rozgrywać akcje w ataku. Później ich gra wyglądała lepiej, ale znacząco strat nie udało się odrobić.

Egipt wygrał pierwszą połowę 15:13.

Dzięki dobrej grze w obronie mistrzowie Afryki po przerwie kontrolowali przebieg meczu. Brazylijczycy mieli ogromne problemy z przedarciem się przez ich obronę. Kwadrans przed ostatnią syreną Egipt prowadził 20:17.

W końcówce Brazylia rzuciła się w pogoń i zmniejszyła straty do jednej bramki. Kibice oglądali istną wymianę ciosów, raz skutecznie rzucała jedna drużyna, raz druga. A bramkarze głównie zajmowali się wyjmowaniem piłek z siatki. Minutę przed końcem był remis po 27, a piłkę mieli Egipcjanie.

Piętnaście sekund przed ostatnimi gwizdkiem sędziów Egipt miał karnego, ale Maik dos Santos go obronił. Brazylijczykom zostawało osiem sekund, ale zanim rozegrali akcję o czas poprosił ich trener.

Miejscowi już nie zdobyli bramkę i mecz zakończył się remisem po 27.

Egipt - Brazylia 27:27 (15:13)

Egipt: Mahmoud KhalilKarim Hendawy - Mamdouh Abouebaid 2, Mohamed Ramadan 1, Eslam Issa 1, Mohamed Amer 1, Mohamed Elbassiouny 4, Mohamed Hashem 1, Ibrahim El-MasryYehia El Deraa 3, Ahmed Elahmar 9, Mohamed Shebib 2, Mohammad Sanad 2, Ali Zein Mohamed 1.

BrazyliaMaik dos SantosCesar Augusto Oliveira de Almeida - Henrique Teixeira 4, Joao da Silva 3, Lucas Candido 2, Jose Guilherme de Toledo 1, Diogo Kent HubnerThiagus dos Santos 2, Alexandro Pozzer 4, Fabio Chiuffa 2, Oswaldo dos Santos Guimaraes 1, Leonardo SantosAndre Soares 4, Haniel Langaro 4.