REKLAMA

Hit dla Veszprem! Węgrzy przypieczętowali trzecie miejsce!

Autor: Adam Brzuski, 11-03-2017, 19:10

W ostatniej kolejce grupowej fazy Ligi Mistrzów zmierzyły się Telekom Veszprem z SG Flensburg-Handewitt, a stawką tego pojedynku było 3. miejsce w grupie A. Zwycięzcami w tym spotkaniu okazali się gospodarze i to oni z lepszej pozycji przystąpią do rywalizacji w kolejnej fazie.

Początkowo wynik meczu oscylował wokół remisu. Obie ekipy grały skutecznie w ataku, jakby zapominając o szczelnej obronie, co z pewnością mogło podobać się kibicom oglądającym to spotkanie. Jednak w okolicach 20. minuty Flensburg zwarł szeregi w obronie, co pozwoliło im w krótkim czasie wyjść na trzybramkowe prowadzenie, które jednak Veszprem potrafiło zmniejszyć. Ostatecznie obie ekipy zeszły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Niemców. 

Drugą część spotkania Veszprem rozpoczęło od serii czterech trafień z rzędu, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie. Prym w zespole mistrza Węgier wiódł Momir Ilić, który w tym spotkaniu zaliczył w sumie 9 trafień. Następne minuty, to kontrola spotkania w wykonaniu gospodarzy, a także stopniowe powiększanie prowadzenia. Flensburg w ataku nie prezentował już takiego poziomu, jak w ciągu pierwszych 30 minut. 

Dzięki bardzo dobrej postawie w drugiej połowie Veszprem odniosło zasłużone zwycięstwo i ostatecznie zajęło 3. miejsce w tabeli grupy A.

Veszprém - SG Flensburg-Handewitt 34:28 (17:18)

REKLAMA

Dodaj komentarz