2016-08-13 21:15:00

Dramat Katarczyków. W ostatniej sekundzie Hansen dał Danii zwycięstwo

Końcówka meczu Katar - Dania była wręcz nieprawdopodobna. Ta pierwsza drużyna na kilka sekund przed końcem miała piłkę i szansę na zwycięstwo. Jednak Duńczycy przechwycili piłkę i równo z końcową syreną rzucili bramkę na wagę dwóch punktów.

Trener reprezentacji Kataru, Valero Rivera zdecydował, ze w pierwszym składzie jego drużyny w bramce będzie grał Goran Stojanović, a nie Danijel Sarić. To był dobry pomysł, dodatkowo katarska defensywa stała na wysokim poziomie i dzięki temu po kwadransie wicemistrzowie świata prowadzili 9:5.

Później mecz zrobił się bardzo otwarty i padało więcej bramek. Szczególnie aktywni byli Duńczycy, którzy najpierw doprowadzili do remisu 13:13, a chwilę później wyszli na prowadzenie 14:13. Do końca zostawało wtedy pięć minut. Katarczykom udało się przez ten czas rzucić gola. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

W 44. minucie Michael Damgaard faulował biegnącego do kontry zawodnika z Kataru i otrzymał czerwoną kartkę. Wtedy jego zespół prowadził 21:19.

Dzięki świetnej grze Danijela Saricia i wielu jego udanym interwencjom na trzy minuty przed końcem Katar wyrównał i było 24:24, a chwilę później Capote rzucił na 25:24. Wyrównał Mensah, ale do końca było jeszcze 40 sekund. Katarczycy wzięli czas. Ale to co się stało później było niesamowite. Niemal na 3 sekundy przed końcem stracili piłkę. Do kontry pobiegli Duńczycy i Mikkel Hansen równo z końcową syreną rzucił bramkę na wagę dwóch punktów.

Skandynawowie wygrali 26:25.

Katar - Dania 25:26 (14:14)

Katar: Danijel SarićGoran Stojanović - Żarko Marković 7, Hassan MabroukMarko BagarićBertrand Roine 5, Rafael Capote 5, Abdulrazzaq Murad 1, Eldar MemisevićBassel Alrayes 2, Nasreddine Megdich 3, Kamal Aldin Mallash 2, Ameen ZakkarBorja Vidal Fernández

Dania: Niklas Landin JacobsenJannick Green Krejberg - Mads Christiansen 3, Mads Mensah Larsen 1, Casper Mortensen 1, Jesper NodesboLasse Svan 7, Rene Toft Hansen 3, Henrik Mollgaard JensenMorten Olsen 2, Kasper Søndergaard SarupHenrik Toft HansenMikkel Hansen 5,  Michael Damgaard Nielsen 4.