2017-03-09 20:55:00

Pokonali Vive i "Lwy", ale żegnają się z Ligą Mistrzów!

Niesamowite emocje towarzyszyły meczowi w Zagrzebiu. Stawką tego pojedynku było przedłużenie swoich szans na awans do TOP16 Ligi Mistrzów. Wygrało PPD, a to oznacza, że to Chorwaci są bliżej gry w fazie pucharowej.

Celje musiało mieć jasny cel w tym meczu - wygrać minimum dwoma trafieniami, ale nie stracić więcej niż 28 bramek (gdyby padło więcej goli Słoweńcy musieliby mieć trzy oczka przewagi).

I faktycznie, gospodarze od początku narzucili swój styl gry i z minuty na minutę powiększali przewagę. W drugiej połowie prowadzili już 21:13. Wtedy jednak Celje rzuciło siedem bramek z rzędu i przegrywało jednym trafieniem (a to dawało im remis). Końcówka należała jednak do PPD, które odskoczyło na trzy bramki, a ostatecznie wygrało różnicą dwóch trafień.

Ten wynik sprawia, że PPD awansowało na szóste miejsce w tabeli dające awans. Jednak jeżeli IFK Kristianstad wygra w niedzielę Skopje to Szwedzi awansują dalej. Do bardzo ciekawej sytuacji może, gdyby Kristianstad zremisowało, gdyż aż trzy ostatnie drużyny miałyby po dziewięć punktów. Jednak taki remis premiuje Szwedów.

RK Zagrzeb - Celje Pivovarna Laśko 23:21 (14:10)