2017-03-07 19:58:00

Znów emocje w meczu Vive! Górnik postawił się mistrzom Polski

Bardzo długo ważyły się losy wyniki w meczu Vive Tauronu z NMC Górnikiem. W końcówce dało o sobie znać doświadczenie i pokonali oni zabrzan 33:29. To był pierwszy 21. kolejki PGNiG Superligi.

Vive Tauron w tym spotkaniu zagrało bez Michała Jureckiego, Julena Aguinagalde, Tobiasa Reichmanna oraz Mariusza Jurkiewicza. Górnik przyjechał do Kielc bez Adriana Niedośpiała i Yurija Gromyko.

Początek spotkania należał do drużyny gości, która w 10. minucie prowadziła 7:5. Vive jednak dość szybko poprawiło swoją grę. Lepsza dyspozycja w obronie, szybkie kontry przyniosły efekt dość szybko, bo już po kwadransie o jedno oczko więcej mistrzowie Polski. Wtedy o czas poprosił Ryszard Skutnik.

W kieleckim zespole bardzo skuteczni byli Karol Bielecki i Paweł Paczkowski. Dzięki ich dobrej grze kielczanie po przerwie prowadzili trzema bramkami.

Mistrzowie Polski słabo rozpoczęli drugą połowę i po pięciu minutach był remis 20:20. Później zarysowała się nieznaczna przewaga Vive Tauronu. Kielczanie mieli jednak spore problemy z pokonaniem Mateusza Korneckiego, który świetnie spisywał się w zabrzańskiej bramce. Na dziesięć minut przed końcem trzecią karę dwóch minut, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mateusz Kus.

Pięć minut przed końcem "Trójkolorowi" mieli szansę na remis, ale rzut Tatarintseva obronił Szmal. W końcówce dał znać o sobie geniusz Urosa Zormana, który zdobył ważne bramki po indywidualnych akcjach, a Vive wygrało .

Vive Tauron Kielce - NMC Górnik Zabrze 33:29 (19:16)

Vive Tauron: Ivić, Szmal - Vujović, Walczak 3, Chrapkowski, Kus, Bielecki 8, Jachlewski 1, Strlek 7, Bis, Lijewski, Paczkowski 5, Zorman 3, Bombac 2, Djukić 4.

NMC Górnik: Kornecki, Galia, Kicki - Daćko 8, Tomczak 2, Kryński, Piątek 1, Sluiters 5, Łukawski, Buszkow, Tatarintsev 4, Gliński 2, Tokaj, Fąfara, Ścigaj 6, Adamuszek 1.