2017-03-05 19:34:00

PSG wygrywa z Orlen Wisłą. Bez niespodzianki w Płocku

Do ostatniej kolejki będą musieli drżeć o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów szczypiorniści Orlen Wisły. Płocczanie przegrali u siebie z PSG 25:29. Po pierwszej połowie Francuzi prowadzili 14:11. Za tydzień "Nafciarzy" czeka wyjazdowe starcie z FC Barceloną.

"Nafciarze" dobrze weszli w to spotkanie. Płocczanie grali spokojnie i w ataku. W ten sposób nie dopuszczali do tego, aby paryżanie wykorzystywali ich ewentualne błędy. Dobrze spisywał się także Rodrigo Corrales, który od nowego sezonu będzie grał w PSG. Widać było, że Hiszpan chciał pokazać się swoim przyszłym klubowym kolegom z jak najlepszej strony.

Gra zespołu Piotra Przybeckiego wyglądała bardzo dobrze, ale koło 20. minuty lekko się zacięła. Kilka niewykorzystanych rzutów sprawiło, że goście odskoczyli przez przerwą na trzy trafienia.

150 sekund potrzebowali na początku drugiej połowy płocczanie, żeby zdobyć kontaktową bramkę. Z kolei w 35. minucie do remisu 15:15 doprowadził Michał Daszek. Później jednak znów zarysowała się przewaga mistrzów Francji, którzy odskoczyli na 2-3 bramki.

Sporo kontrowersji zbudzały decyzje sędziów. Dali on "Nafciarzom" kilka dyskusyjnych kar, a także fauli w ataku.

Dziesięć minut przed końcem paryżanie prowadzili już pięcioma bramkami. Jak się później okazało ten moment był kluczowy dla przebiegu meczu. Płocczanom nie udało się już odrobić strat i musieli uznać wyższość faworyzowanego Paris Saint-Germain.

Orlen Wisła Płock - Paris Saint-Germain Handball 25:29 (11:14)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary - Kwiatkowski, Daszek 2, Duarte 3, Racotea, Wiśniewski 1, Ghionea 1, Rocha 1, T. Gębala 2, Ivić 6, Tarabochia 2, M. Gębala 2, Pusica, Mihić 3, Żytnikow 2.

PSG: Omeyer, Skof - Gensheimer 7, Mollgard, Accambray, Stepancić 2, Barachet 4, Abalo 5, Kempf, L. Karabatić 5, Hansen 2, Narcisse 2, Nielsen, N. Karabatić 3, Gaudin, Nahin