2017-03-04 19:45:00

Vive nie wykorzystało szansy! Cztery zmarnowane karne i porażka w Szwecji

Piątej porażki w tym sezonie Ligi Mistrzów doznali zawodnicy Vive Tauronu. Kielczanie po bardzo słabym meczu przegrali w Szwecji w IFK Kristianstad 25:29. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 16:14. Mistrzowie Polski nie wykorzystali szansy na awans na drugie miejsce w grupie.

Po tym jak Rhein-Neckae Loewen przegrało w Celje przed kielczanami otworzyła się szansa na drugie miejsce w grupie. Vive Tauron musiało wygrać dwa ostatnie mecze w fazie grupowej.

Mistrzowie Polski zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i prowadzenia 4:1. Później Szwedzi odrobili straty i pojedynek zrobił się bardzo wyrównany. Na prowadzeniu, ale nieznacznym byli "żółto-biało-niebiescy". Gospodarze dotrzymywali kroku kielczanom i nie pozwolili im znów odskoczyć.

W 26. minucie Szwedzi wyszli na prowadzenie 12:11. Vive Tauronowi przydarzył się słabszy okres. Chwilę później Szwedzi mieli już trzy oczka przewagi. Wynikało to z błędów w ataku i niewykorzystanych sytuacji. Polskiej drużynie udało się odrobić jedną bramkę, ale po przerwie przegrywali dwoma trafieniami.

Chwilę po wznowieniu gry gospodarze odskoczyli na cztery gole. To podziałało bardzo mobilizująco dla kieleckiej drużyny. Świetna gra w obronie, skuteczne kontry sprawiły, że w 36. minucie był już remis 17:17. Później spotkanie było bardzo wyrównane. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Trener Dujszebajew próbował gry z Urosem Zormanem i Deanem Bombacem na rozegraniu. Jednak ogółem kielczanie popełniali sporo błędów i ich gra w ofensywie nie była zbyt dobra. Wykorzystali to Szwedzi i w 50. minucie prowadzili już 24:21. Ogromną bolączką mistrzów Polski były też rzuty karne. Wykorzystali oni tylko trzy z siedmiu.

Kielczanie nie byli już w stanie odrobić strat. Nawet jak dochodzili do sytuacji rzutowej to na ich drodze stawał Nebojsa Simić.

IFK Kristianstad - Vive Tauron Kielce 29:25 (15:13)

IFK: Simić,Larsson - Lipovac, Arnarsson 2, Hnningsson 6, Sorensen 6, Lagergren 4, Larsson, Gudmundsson 3, Hallen, Tollbring 3, Jonsson 4, Hanisch 1, Eriksen.

Vive Tauron: Ivić, Szmal - Jurecki, Walczak, Chrapkowski, Kus 3, Aguinagalde 4, Bielecki 3, Jachlewski 5, Strlek 1, Lijewski 3, Paczkowski 2, Zorman 1, Bombac 1, Djukic 2.

Następny artykuł: Montpellier jedną nogą w TOP16