2017-02-22 20:03:00

PGNiG Superliga: Hit kolejki dla Orlen Wisły! Wygrywa także Vive

Nie było niespodzianek w dwóch pierwszych meczach 19. kolejki. W hicie tej serii Orlen Wisła wygrała w Puławach z Azotami 29:25, choć do przerwy to gospodarze prowadzili jednym trafieniem. W drugim środowym spotkaniu Vive Tauron wygrało na wyjeździe z Gwardią Opole.

Gospodarze zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i prowadzenie 3:0. "Nafciarze" jednak dość szybko odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty spotkania były bardzo zacięte. Dobrze prezentowali się bramkarze obu ekip - Rodrigo Corrales z Orlen Wisły i Valentin Koszowy z Azotów.

Po około 40. minutach podopieczni Piotra Przybeckiego odskoczyli na trzy trafienia. Od tego momentu "Nafciarze" kontrolowali już boiskowe wydarzenia. Dobre spotkanie rozgrywał Sime Ivić, który raz po raz skuteczniej rzucał na bramkę puławian. To zwycięstwo praktycznie zapewniło Orlen Wiśle pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej.

Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 25:29 (14:13)

Vive do Opola pojechało bez Krzysztofa Lijewskiego, Michała Jureckiego, Urosa Zormana oraz Julena Aguinagalde oraz kontuzjowanych - Mariusza Jurkiewicza i Tobiasa Reichmanna. Trener Tałant Dujszebajew mógł jednak skorzystać już z kontuzjowanego ostatnio Mateusza Kusa.

W ciągu pierwszego kwadransa nieznacznie na prowadzeniu byli gospodarze. Później do głosu doszli zawodnicy Vive Tauronu i powoli zaczęła się zarysowywać przewaga kielczan. Mistrzowie Polski są zbyt doświadczonym i rutynowanym zespołem, aby wypuścić wygraną z rąk.

Gwardia Opole - Vive Tauron Kielce 24:33 (10:14)