2016-08-11 23:20:00

Co za mecz Brazylijczyków! Mistrzowie Europy pokonani

Kapitalny mecz przeciwko Niemcom rozegrali Brazylijczycy. Gospodarze olimpijskiego turnieju pokonali w Future Arenie mistrzów Europy 33:30. Dla naszych zachodnich sąsiadów była to pierwsza porażka w turnieju.

Trener reprezentacji Niemiec zdecydował, że w jego drużynie od pierwszych minut w bramce będzie grał Silvio Heinevetter, a nie Andreas Wolf, który ma za sobą dwa bardzo dobre występy.

Gospodarze turnieju zaczęli ten mecz z dużym animuszem i po 12. minutach wygrywali 8:5. Mistrzowie Europy dość szybko doprowadzili do remisu 10:10, a chwilę później Christian Dissinger dał im prowadzenie. Dobrze spisywał się wspomniany wcześniej Heineveter, który obronił m.in. karnego, którego wykonywał Chiuffa.

Brazylijczycy nie chcieli jednak poddać się. W końcówce połowy przy remisie Niemcy stracili piłkę (grali bez bramkarza). Do piłki dopadł Haniel Langaro i rzutem przez całe boisko dał swojej drużynie prowadzenie 17:16. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Dość szybko, bo już osiem minut po przerwie Niemcy odskoczyli gospodarzom na trzy trafienia (22:19). To był szalony mecz. Brazylijczycy rzucili się do odrabiania strat i zrobiło się 25:25.

11 minut przed końcem czerwoną kartkę za uderzenie w twarz bramkarza przy rzucie karnym otrzymał Uwe Gensheimer. Oznaczało to, że do końca meczu Niemcy będą grali bez nominalnego lewoskrzydłowego. Gdy chwilę później Chiuffa rzucił na 26:25 o czas poprosił Dagur Sigurdsson.

Brazylijczycy już w meczu z Polską pokazali, że w szaleństwie jest sposób na dobrą grę w piłkę ręczną. Teraz na własnej skórze przekonali się mistrzowie Europy, którzy pod koniec mieli ogromne problemy ze sforsowaniem wysokiej i agresywnej obrony Brazylijczyków.

Brazylia - Niemcy 33:30 (17:16)

BrazyliaMaik dos SantosCesar Augusto Oliveira de Almeida - Henrique Teixeira 2, Joao da Silva 1, Lucas CandidoJose Guilherme de Toledo 3, Diogo Kent Hubner 2, Thiagus dos Santos 5, Alexandro Pozzer 2, Fabio Chiuffa 8, Oswaldo dos Santos Guimaraes 3, Leonardo Santos 1, Andre Soares 2, Haniel Langaro 4.

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 4, Finn LemkePatrick Wiencek 5, Tobias Reichmann 6, Fabian Wiede 1, Hendrik Pekeler 1, Martin Strobel 1, Kai HafnerJulius KuhnChristian DissingerPaul Drux.