2017-02-19 18:06:00

Zdecydowała lepsza druga połowa. Azoty wygrywają w hicie

Do arcyciekawego spotkania doszło w Kwidzynie! Zagrało ze sobą wiceliderów dwóch grup, czyli MMTS i Azoty. Dzięki dobrej drugiej połowie wygrali puławianie. Po pierwszej części spotkania był remis po 13.

Pierwsze minuty tego spotkania były bardzo ciekawe. Obie drużyny grały szybko i widowiskowo. Od początku nieznaczną przewagę utrzymywali gospodarze. Duża w tym zasługa dobrze broniącego Pawła Kiepulskiego. Po kwadransie do remisu 7:7 doprowadził Bartosz Jurecki. Później gospodarze zanotowali dwa trafienia, jednak puławianie odpowiedzieli na to pięcioma trafieniami z rzędu i o czas musiał poprosić Patryk Rombel.

MMTS odrobił straty i końcówka pierwszej połowy była wyrównana. Ta część meczu zakończyła się remisem. Szansę z rzutu wolnego miał jeszcze Nikola Prce, ale już po regulaminowym czasie trafił w słupek.

Azoty po przerwie wrzuciły wyższy bieg i znów zanotowali serię pięciu bramek z rzędu co pozwoliło im na odskoczenie na trzy bramki. O czas znów musiał poprosić Rombel, jednak to nic nie pomogło.

Zawodnicy gospodarzy próbowali jeszcze zmniejszyć straty, ale nie udawało im się to. Azoty kontrolowały przebieg spotkania. W końcówce gospodarze zmniejszyli straty, ale to Azoty cieszyły się ostatecznie ze zwycięstwa.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 27:29 (13:13)

Następny artykuł: Gra PGNiG Superliga! Zobacz wyniki