2017-02-17 20:05:00
Izabela Górecka

Niesamowite emocje w Elblągu! Świetny finisz Górnika

W piątkowym starciu Meble Wójcik Elbląg – Górnik Zabrze, lepsi okazali się podopieczni Ryszarda Skutnika. Gospodarze wygrali pierwszą połowę 18:15, ale ostatecznie mimo walki do samego końca przegrali mecz 26:27.

Zabrzanie zagrali w Elblągu bez dwóch kontuzjowanych rozgrywających - Michała Adamuszka i i Iso Sluijtersa.

W pierwszej połowie, zawodnicy Jacka Będzikowskiego grali dobre spotkanie. Nie tylko lepiej bronili, ale także celniej rzucali niż goście i zasłużenie prowadzili trzema bramkami. Mimo przegranej pierwszej części spotkania, Górnik drugą cześć meczu zaczął bardzo szybko i konkretnie, już w 34. minucie prowadził 19:18.

Druga część meczu była bardzo wyrównana. Najbardziej emocjonujące okazało się ostatnich pięć minut, gdzie kilka razy w bramce zabrzan pomógł Martin Galia. Bardzo dobre spotkanie w zespole Górnika zaliczył także Aleksandr Tatarincew, który rzucił aż 7 bramek.

Meble Wójcik Elbląg - NMC Górnik Zabrze 26:27 (18:15)