2021-04-07 22:14:00

Koniec marzeń! Łomża Vive Kielce przegrała z HBC Nantes i odpadła z Ligi Mistrzów

Łomża Vive odpada z Ligi Mistrzów! Po fatalnej końcówce kielecka drużyna przegrała z HBC Nantes 34:31. Po pierwszej połowie Francuzi prowadzili 15:13.

Łomża Vive w tym spotkaniu broniła przewagi jednej bramki z pierwszego spotkania. Kielczanie rozpoczęli mecz od prowadzenia 1:0, ale później 3:1 i 5:2 wygrywało HBC Nantes. Już w 10. minucie w bramce doszło do zmiany i w miejsce Andreasa Wolffa wszedł Mateusz Kornecki.

Kielczanie mieli spore problemy ze skutecznością, świetnie bronił Emil Nielsen, który mocno dawał się we znaki mistrzom Polski. Łomża Vive doprowadzała do dobrych sytuacji rzutowych, ale górą często był Duńczyk. Z kolei sporo problemów defensywie z Kielc sprawiał Aymeric Amine, który przed przerwą rzucił pięć bramek. Pod koniec pierwszej połowy Łomża Vive zaczęła odrabiać straty. W 25. minucie do remisu 11:11 doprowadził Angel Fernandez Perez i z przerwy skorzystał Alberto Entrerrios. I to była dobra decyzja, bo jego drużyna opanowała sytuację i na przerwę schodziła prowadząc różnicą dwóch trafień.

Pierwszą bramkę dla Łomży Vive po przerwie rzucił Igor Karacić, który w tej akcji doznał urazu. Pod jego nieobecność na środku grał Alex Dujshebaev lub kielczanie grali na dwa koła. Gonili, gonoli i w końcu mistrzowie Polski znów dogonili HBC. Dopiero po trzeciej próbie udało im się doprowadzić znów do remsu. W 42. minucie po trafieniu Uładzislau Kulesza było 21:21. I tym razem z przerwy skorzystał trener Entrerrios.

W 45. minucie z karnego trafił Igor Karacić i było 23:22 dla gospodarzy. Z kolei w 50. minucie na 26:25 dla HBC Nantes rzucił Aymeric Minne, ten gol oznaczała, że Łomża Vive, aby awansować nie może przegrać. Jednak chwilę później Francuzi po golu Lazarova prowadzili już różnicą dwóch trafień.

Kielczanie walczyli, odrobili straty do remisu doprowadził Nicolas Tournat, odpowiedział Pechmalbec. Szybko chciał rzucać Karacić, ale pomylił się. Półtorej minuty przed końcem HBC prowadziło 31:30, miało piłkę i o czas poprosił Entrerrios. Rzucił Valero Rivera, ale szybko odpowiedział Kulesz. Do tego zawodnik z Francji dostał karę dwóch minut. Do końca meczu pozostawało 60 sekund. Kielczanie zagrali źle w obronie, Francuzi rzucili dwie bramki i to oni cieszyli się z awansu.

Łomża Vive Kielce  HBC Nantes 31:34 (13:15)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff - Vujović, Olejniczak 1, Sićko, A. Dujshebaev 4, Tournat 4, Karacić 3, Kulesz 5, Moryto 4, Surgiel, Fernandez 4, Kaczor, Gębala, Karaliok 4, Gudjonsson 1

HBC Nantes: Dumoulin, Nielsen - Damatrin-Bertrand, Briet, Milic, Rivera 8, Cavalcanti 6, Rivera Folch 4, Augustinssen, Pechmalbec 3, Figureas 2, Feliho, Minne 8, Lazarov 4, Balaguer 2, Monar,