2021-03-24 18:45:06

Dwie czerwone kartki, pewne zwycięstwo Łomży Vive. Kielczanie lepsi od Zagłębia o 21 bramek!

Łomża Vive rozbiła kolejnego rywala. Tym razem kielczanie we własnej hali nie mieli litości dla Zagłębia, po pierwszej połowie prowadzili 23:10, a ostatecznie wygrali 44:23.

Kielczanie przystąpili do tego meczu bez kontuzjowanych Daniela Dujshebaeva, Haukura Thrarstarssona oraz Angela Fernandeza, który wróci do gry w sobotnim spotkaniu z MMTS-em Kwidzyn. Brakowało także Igor Karacicia, Miłosza Wałacha, Tomasza Gębali i Yusufa Faruka. Zagłębie przyjechało bez Marcina Schodowskiego, Marcela Sroczyka i Stanisława Gębali. Pierwszy raz od momentu doznania kontuzji w składzie był Maciej Tokaj.

W wyjściowej siódemce Łomży Vive znaleźli się dwaj nominalni kołowy – Artrsiom Karaliok i Nicolas Torunat. Białorusin grał niejako na prawym rozegraniu, ale szybko zbiegał na obrót. Mistrzowie szybko odskoczyli na 4:0, a gdy w 9. minucie było 7:1 o czas poprosił Jarosław Hipner. Trener Zagłębia nie mógł być zadowolony z przebiegu spotkania.

Później zdobywanie bramek przychodziło „Miedziowym” nieco łatwiej, ale i tak cały czas Łomża Vive dobrze broniła, a rzuty odbijał Andreas Wolff. Przewaga kieleckiego zespołu cały czas rosła, w 24. minucie po golu Branko Vujovicia urosła do dziesięciu trafień, a po pierwszej połowie do trzynastu!

Łomża Vive drugą połowę rozpoczęła tak jak pierwszą – od czterech bramek z rzędu – wtedy też prowadziła już 27:10.

W 45. minucie Zagłębie szybko wznowiło grę, bramkę rzucił Kamil Drobiecki. Po tym skrzydłowy upadł na boisko i zwijał się z bólu. Potrzebował pomocy, a ostatecznie z urazem kolana został zniesiony z parkietu. W 50. minucie meczu boisko z czerwoną kartką zakończył Krzysztof Pawlaczyk (otrzymał trzy razy po dwie minuty kary). Chwilę później taką sama kara spotkała Sebastiana Kaczora.

Gospodarze mieli przewagę od początku do końca, pod koniec spotkania nadal dawali z siebie wszystko, walczyli o jak najlepszy wynik i ostatecznie wygrali różnicą 21 bramek.

Łomża Vive Kielce - Zagłębie Lubin 44:23 (23:10)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 5, Olejniczak 2, Sićko 5, A. Dujshebaev 2, Tournat 3, Kulesz 5, Moryto 6, Surgiel 3, Kaczor 2, Karaliok 6, Gudjonsson 5

Zagłębie: Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 1, Netz 5, Moryń 2, Pawlaczyk 1, Tokaj 1, Pietruszko 1, Hajnos 1, Bogacz 3, Kupiec 2, Adamski 1, Drobiecki 1, Chychykało 3