2021-03-06 18:52:46

Górnik postawił się Łomży Vive! O wyniku zdecydowały ostatnie minuty meczu

W samej końcówce ważyły się losy meczu Łomży Vive z Górnikiem. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Kielc, którzy wygrali 34:30. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili 17:15.

Lista nieobecności w Łomży Vive była długa, kielczanie przystąpili do tego meczu bez Arkadiusza Moryty, Tomasza Gębali, Angela Fernandeza Pereza, Igora Karacicia, Sebastiana Kaczora, Krzysztofa Lijewskiego i Haukura Thrastarsona.

Początkowo przewagę miał Górnik, który prowadził 1:0, 2:1 i 3:2. Łomża Vive pierwszy raz wygrywała w 7. minucie po golu Alexa Dujshebaeva. Kapitalnie w zabrzańskiej bramce spisywał się Martin Galia, który szczególnie dał się we znaki Sigvaldiemu Gudjonssonowi. Czech obronił aż pięć rzutów Islandczyka w pierwszych piętnastu minutach, w tym jednego karnego. W 16. minucie Łomża Vive prowadziła 10:7, ale nie była w stanie utrzymać prowadzenia. Górnik grał dobrze i uważnie w obronie, dzięki czemu w 25. minucie doprowadził do remisu 14:14. O czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Jego uwagi pomogły, bo na przerwę mistrzowie Polski schodzili mając o dwa trafienia więcej.

Po przerwie oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, gra toczyła się gol za gol, a Łomża Vive utrzymywała nieznaczną przewagę. Górnik jednak trzymał się blisko i w każdej chwili mógł odrobić straty. Tak też się stało w 52. minucie, gdy z karnego na 29:29 rzucił Jan Czuwara.

Chwilę później Iso Sluijters mógł wyprowadzić Górnika na prowadzenie, ale Holender przegrał pojedynek z Mateuszem Korneckim. Końcowe minuty należały już do gospodarzy, którzy poprawili skuteczność i ostatecznie wywalczyli trzy punkt

Łomża Vive Kielce - Górnik Zabrze 34:30 (17:15)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff, Wałach – Vujović 1, Olejniczak 3, Sićko 2, A. Dujshebaev 6, Tournat 2, Faruk, Kulesz 6, Surgiel, D. Dujshebaev 3, Karaliok 5, Gudjonsson 5

Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 1, Bis 2, Tomczak 2, Łyżwa 4, Sluijters 5, Czuwara 3, Pawelec, Bushkou 4, Gliński, Gogola 1, Kondratiuk 2, Dudkowski 3, Adamuszek 1