2021-03-04 20:43:33

Liga Mistrzów: Zwycięstwo Mieszkowa Brześć w Skopje! THW Kiel lepszy od PPD Zagrzeb

Nie było niespodzianki w meczu THW Kiel z PPD Zagrzeb. "Zbery" pokonały drużynę z Chorwacji 36:30. Z kompletu punktów mogą także cieszyć się zawodnicy Mieszkowa Brześć, którzy wygrali na wyjeździe z Vardarem Skopje 36:32.

HC PPD Zagrzeb postawił trudne warunki na parkiecie THW Kiel i gra  odbywała się na zasadzie cios za cios . Co chwila tablica wyników pokazywała remis i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znacznej przewagi. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze zanotowali serię trafień, po których wypracowali różnicę bramkową. Po zmianie stron zespół z Chorwacji próbował odrobić straty, ale kontrolę przebiegu spotkania przejęli zawodnicy THW Kiel. Goście nie byli w stanie zatrzymać Oskara Sunnefeldta, który w sumie w meczu zdobył dziewięć bramek. THW Kiel pewnie pokonało drużynę gości 36:30.

Początek pojedynku pomiędzy Vardarem a Mieszkowem Brześć był wyrównany, ale 10. minucie gospodarze zanotowali przestój w ataku. Słabszy fragment gry po stronie gospodarzy natychmiast wykorzystali rywale do zbudowania przewagi. Po czterech bramkach z rzędu drużyna z Białorusi wyszła na prowadzenie 9:5.

Vardar Skopje miał problemy w ataku i cały musiał gonić wynik, ale to rywale przejęli inicjatywę na parkiecie. Po pierwszej połowie Mieszkow wygrywał różnicą ośmiu oczek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dobrze w bramce przyjezdnych spisywał się Ivan Pesić, który nie pozwalał przeciwnikom na zmniejszenie przewagi. Vardar nie dał rady odwrócić losów meczu i musiał uznać wyższość Mieszkowa Brześć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:36 na korzyść Mieszkowa Brześć.

Skutecznością w spotkaniu popisał się Mikita Vailupau, który zdobył 12 bramek i zanotował 100% skuteczności.