REKLAMA

 

REKLAMA
2021-02-22 08:48:28
Wojciech Staniec

Orlen Wisła wygrała grupę w Lidze Europejskiej. Z kim płocczanie zagrają w kolejnych rundach?

Orlen Wisła jest już pewna pierwszego miejsca w grupie A Ligi Europejskiej. Z kim mogą zagrać płocczanie w kolejnych rundach?

Po rozegraniu fazy grupowej odbędą się dwie rundy pucharowe, 1/8 i 1/4 finału - a następnie cztery najlepsze drużyny zagrają z Final4. Teraz nie będzie jednak losowania, a o tym kto z kim zagra w kolejnej fazie będzie decydowała drabinka.

REKLAMA

W 1/8 finału Ligi Europejskiej Orlen Wisła jako drużyna z miejsca 1 w grupie A, zagra z czwartą ekipą z grupy B. Oczywiście, ze względu na pandemię i przekładanie meczów nie wszystkie drużyny mają tam równą liczbę rozegranych spotkań.

Obecnie - czwarte miejsce zajmuje portugalski Sporting CP, którego może jeszcze dogonić Dinamo Bukareszt. Teoretycznie - na czwartą lokatę może spaść jeszcze francuskie USAM Nimes Gard. Jeżeli nic się nie zmieni, to wtedy Orlen Wisłę czekaja starcia ze Sportingiem, tę rywalizację zaplanownao na 23 i 30 marca. A co w razie awansu?

Wtedy "Nafciarze" zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu D3-C2. W grupie C sytuacja jest bardzo skomplikowana, bo szanse na to mają CSKA Moskwa, Montpellier, RK Nexe Nasice - jednak wiele wskazuje na to, że będzie do Montpellier. W tej grupie jednak sytuacja jest bardzo trudna, bo Francuzi mają rozegranych tylko pięć meczów, a np. lider SC Magdeburg siedem.

Z kolei w grupie D trzecie miejsce mogą zająć Eurofarm Pelister, GOG, Kadetten Schaffhausen lub przy odrobinie szczęścia RK Trimo Trebnje. Tutaj jednak sytuacja też jest dynamiczna i wszystko będzie się zmieniło po najbliższych meczach. Ćwierćfinały odbędą się 13 i 20 kwietnia.

Obecnie, wszystko wskazuje na to, że w drodze po Final4 najgroźniejszym rywalem Orlen Wisły może być Montpellier. Jednak co ważne - płocczanie jako zwycięzcy grupy mecze rewanżowe będą rozgrywać we własnej hali, co jest ich lekką przewagę.

Z kolei Final4 odbędzie się 22 i 23 maja.

fot. Anna Józefczyk

Czy Orlen Wisła Płock zagra w Final Four?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: