2021-02-20 22:10:36

Wyraźne zwycięstwo Orlen Wisły z Ademar Leon! Płocczanie zajmą pierwsze miejsce w grupie!

Dobry mecz i zasłużone zwycięstwo! Orlen Wisła wygrała z Abanką Ademar Leon 29:22, do przerwy prowadząc 15:11. Taki wynik oznacza, że "Nafciarze" wygrali całą grupę w Lidze Europejskiej!

To był wyjątkowy mecz dla Mateusza Piechowskiego, który jest wychowaniem Orlen Wisły, ale latem odszedł z płockiego klubu i przeniósł się do Abanki Ademar Leon. Z kolei trenerem tego klubu jest były szkoleniowiec „Nafciarzy” - Manolo Cadenas. Pierwszy raz w tym roku w kadrze meczowej znalazł się Leo Dutra. Było to spotkanie zaległe z czwartej kolejki.

Przez większość pierwszej połowy oglądaliśmy dobre spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Niemal cały czas wynik oscylował wokół remisu, jak już Abanca Ademar odskoczyła na dwa trafienia, to zaraz Orlen Wisła odrabiała straty. Obie drużyny raczej unikały prostych błędów, jeżeli już to cześciej zdarzały się słupki i poprzeczki. Dobre spotkanie rozgrywali bramkarze – Khalifa Ghedbane oraz Adam Morawski.

Dopiero tuż przed przerwą Orlen Wisła wypracowała sobie przewagę. Duża w tym zasługa dobrej postawy w obronie i szybkich kontr. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą czterech bramek.

Po przerwie oglądaliśmy wymianę ciosów, akcja za akcję, gol za gol. W 41. minucie Lovro Mihić zamienił kontrę na bramkę i o przerwę poprosił trener Cadenas. Dwie minuty później na jeden z rzutów karnych wszedł Marcin Wichary i w efektowny sposób obronił siódemkę!

Dość szybko, z trzeciej przerwy skorzystał Cadenas, nie mogło to jednak dziwić, bo jego drużyna grała poniżej oczekiwań i w 47. minucie przegrywała już 17:24. To jednak nie odmieniło losów spotkania i z wygranej cieszyła się Orlen Wisła! Taki wynik oznacza, że płocczanie wygrali grupę A Ligi Europejskiej!

Orlen Wisła Płock - Abanca Ademar Leon 29:22 (15:11)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Daszek, Stenmalm, Ruiz, Serdio, Susnja, Szita, Komarzewski, Krajewski, Terzić, Toto, Dutra, Mihić, Czapliński, Mindegia

Abanca Ademar Leon: Lawrence, Ghendbane – Marchan, Feuchtmann, Suaerz Diaz, Lucin, Martinez Cami Garcia, Carrillo Gutierrez, Fernandez, Perez Arce, Lodo, Borges Silva Semedo, Piechowski, Kisselev, Casquueiro Lopez, Honrado Critobalena

Czy Orlen Wisła wejdzie do Final4 Ligi Europejskiej?