2021-02-16 20:17:19
Redakcja

Koncertowa gra Orlen Wisły i wysoka wygrana! Nafciarze po raz drugi zdominowali HC Metalurg

Podopieczni Xaviera Sabate po raz drugi pewnie pokonali HC Metalurg 35:20. W siedmiu rozegranych meczach w Lidze Europejskiej Orlen Wisła ma na swoim koncie komplet punktów.

Tylko dzień przerwy mieli zawodnicy Orlen Wisły Płock od ostatniego meczu w Lide Europejskiej. W niedzielę "Nafciarze" rozbili HC Metalurg 38:19. Podobnie jak w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami płocczanie od samego początku dominowali na parkiecie. W 6. minucie spotkania po trafieniu Alvaro Ruiz Sancheza wygrywali 6:1. Drużyna Macedonii miała problemy z przebiciem się przez defensywę gospodarzy, którzy notowali kolejne skuteczne kontrataki, podwyższając swoje prowadzenie.

Podopieczni Xaviera Sabate spokojnie budowali różnicę bramkową i dyktowali warunki na parkiecie. Płocczanie schodzili do szatni z przewagą sześciu oczek.

Po zmianie stron zmotywowana Orlen Wisła Płock nie zwalniała swojego tempa. Przyjezdni mieli coraz większe problemy w grze ofensywnej i nie potrafili wypracować skutecznego ataku. Obrona HC Metalurg nie była zagrożeniem dla ""Nafciarzy, którzy z łatwością zdobyli kolejne bramki. W 38. minucie spotkania gospodarze prowadzili już 23:12.

Wicemistrzowie Polski po raz drugi nie dali szans drużynie z Macedonii, którzy byli bezradni i nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali. W 51. minucie podwójną interwencja popisał się 24–letni Szymon Rybicki. HC Metalurg musiał uznać wyższość "Nafciarzy", którzy ostatecznie wygrali 35:20.

We wtorkowym meczu w Lidze Europejskiej w barwach Orlen Wisły Płock zadebiutował 16-letni Oliwier Kamiński.

Orlen Wisła Płock - HC Metalurg Skopje 35:20 (16:10)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Rybicki – Vejin 1, Kamiński, Mindegia 7(4k), Krajewski 1, Szita 3, Stenmalm, Ruiz 4, Komarzewski 2, Susnja, Serdio 3, Terzić, Czapliński 3, Mihić 8, Toto 3

HC Metalurg - Dupjachanec, Brestovac, Gjorgjeski - Petkovski, Kofiloski, Rnić, Popovic 5, Serafimov 8, Mitić 4, Dodić, Gjorgjeski, Kaludjerović 3