2021-01-22 22:18:03
Michał Szpulak

MŚ 2021: Norwegia bez kropli potu na skroni. Ekipa Cristiana Berge bardzo blisko ćwierćfinału

Reprezentacja Norwegii bez najmniejszego problemu ograła Algierię i przybliżyła się do awansu do ćwierćfinału. Skandynawowie będą jednak musieli wygrać ostatni mecz z Islandią i liczyć na remis bądź zwycięstwo Francuzów w meczu z Portugalczykami.

Od początku meczu Norwegowie nie forsowali za bardzo tempa i spokojnie radzili sobie z Algierczykami w ataku. W 6. minucie Kristjan Bjornsen rzucił na 4:1 i wydawało się, że ta przewaga może się już tylko powiększać.

Algierczycy przystąpili do tego spotkania bez swojej największej gwiazdy – bramkarza Khalify Ghedbane. Przystąpili też do tego spotkania bez żadnej presji, gdyż wiadomo było, że nie mają szans na wyjście z grupy.

Norwegowie z każdą minutą starali się odjeżdżać rywalowi, ten jednak utrzymywał 4-5 bramkową stratę. Ostatecznie do przerwy Skandynawowie prowadzili w tym spotkaniu 17:11.

W drugiej połowie za sprawą Alexandera Blonza Norwegia szybko powiększyła przewagę do 9 trafień (20:11) . Spokojnego zwycięstwa ekipy Cristiana Berge nie mógł zagrozić już żaden kataklizm. W 42. minucie Kevin Gulliksen podwyższył prowadzenie do 13 bramek (26:13). Norwegowie do końca meczu utrzymywali spokojne prowadzenie i ostatecznie wygrali 36:23.

Norwegowie muszą teraz ograć Islandię i czekać na rozstrzygnięcie meczu Portugalii z Francją. Jeśli Portugalia wygra wyżej niż dwoma bramkami i Norwegia pokona Islandię tworzy się mała tabelka, w której wszystkie trzy zainteresowane zespoły mają po 8 punktów. W sytuacji kiedy Portugalia pokona Francuzów wyżej niż jedną bramką to oni oraz Francuzi zameldują się w ćwierćfinale.