2021-01-16 19:55:48

MŚ 2021: Gospodarze potwierdzili wysokie aspiracje. Rzucili dwa razy więcej bramek od rywala

Gospodarze mistrzostw nie ukrywają, że ich celem jest walka o medale. Właśnie to potwierdzili.

Egipcjanie zmierzyli się z Macedonią Północną, która przyjechała na mundial jako zastępstwo dla Czechów.

Jednak rozmiary tego zwycięstwa muszą robić wrażenie. Gospodarze w pierwszej połowie wprost zmietli z parkietów zespół z Bałkanów.

Po pierwszej połowie Egipt prowadził aż 20:6! Po przerwie spotkanie było nieco bardziej wyrównane, ale to dlatego, że Egipcjanie mieli ogromną przewagę.

Gospodarze byli bardzo skuteczni, aż 76% ich rzutów znalazło drogę do bramki. Z kolei tylko 43 procent rzuców Macedończyków była skuteczna.

Egipt - Macedonia Północna 38:19 (20:6)