2021-01-14 19:31:20
Michał Szpulak

MŚ 2021: Dwa dni temu dowiedzieli się, że jadą na mundial. Teraz wygrywają pierwszy mecz

Ekipa Szwajcarii w ostatniej chwili dostała się na MŚ za Amerykanów. Ekipa Michaela Sutera pokonała sąsiadów z Austrii

Od początku meczu Austriacy szturmowali bramkę Szwajcarów – Robert Weber i Boris Żivković wyprowadzili drużynę Pajovicia na 3:0. Po chwili ekipa Michaela Sutera zaczęła się jednak budzić i zbliżać do rywala. Nicolas Raemy rzucił na 4:4 i rywalizacja zaczęła się od nowa. W 16. minucie na pierwsze prowadzenie wyszli Szwajcarzy , za sprawą rzutu na pustą bramkę Andy'ego Schmida (7:6). Obie drużyny prześcigały się w prowadzeniu jedną bramką, w czym zdawało się n ie być końca. Pojedynek na bramki urządzili sobie weterani obu reprezentacji – Schmid i Weber. Gol za gol padał aż do przerwy i nic się nie zmieniało. Obie drużyny bazowały na sile fizycznej i wykorzystywaniu swoich liderów. Do przerwy wynik brzmiał 13:13.

Drugą część Szwajcarzy rozpoczęli od gola, a Austriacy popełnili błąd w ataku. Andy Schmid po chwili wyprowadził swój zespół na dwie bramki przewagi (15:13). Później Lenny Rubin rzucił 2 bramki na pierwsze 4-bramkowe prowadzenie swojej ekipy w meczu. Austriacy źle weszli w drugą część meczu, totalnie się zacięli. Po chwili sytuacja wróciła do normy, jednak Szwajcarzy mieli już na tym etapie (45 minuta) 4 bramki przewagi nad rywalami. Austriacy jeśli mieli okazję na zmniejszenie strat to ją marnowali. Końcówka nie zanosiła się odmienna, Szwajcarzy kontrolowali wynik i podwyższyli go nawet do pięciu trafień (26:21). Ostatecznie Helweci pokonali Austriaków 28:25.

Austria – Szwajcaria 25:28 (13:13)

Austria:Eichberger, Bauer, Weber 7, Żivković 5, Dicker, Hutecek 4, Wagner 2, Herburger, Frimmel 2, Hermann, Zeiner 1, Huber, Jochmann, Stevanović 1, Pratschner, Schmid 3

Szwajcaria: Portner 1, Bringolf, Schmid 7, Raemy 1, Gerbl, Ben Romdhane, Zehnder, Tynovski 6, Lier 2, Milosevic 1, Novak, Sidorowicz 3, Rubin 6, Svajlen, Tominec, Rothlisberger 1

Czy jesteś zaskoczony wygraną Szwajcarii?