2021-01-06 18:34:41

Pierwszy krok w stronę awansu na Euro 2022 wykonany! Zwycięstwo reprezentacji Polski w Turcji

Pierwsze zwycięstwo reprezentacji Polski w 2021 roku! Podopieczni Patryka Rombla wygrali pierwszy mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy 2022, pokonując na wyjeździe reprezentację Turcji 29:24.

Reprezentacja Polski po prawie roku przerwy w środę zagrali mecz o stawkę. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu w ramach eliminacji do Euro 2022 roku zmierzyła się na wyjeździe z Turcją. Wynik spotkania w Eskisehir otworzył Tomasz Gębala. Rozgrywający grający na co dzień w Łomża Vive Kielce zdobył pierwszą bramkę w 2021 roku dla reprezentacji Polski.

"Biało – czerwoni" postawili twardą obronę, która sprawiała problemy rywalom. Pierwszy rzut Turcji świetnie obronił Piotr Wyszomirski. Po interwencji naszego bramkarza Polacy szybo wznowili grę, a Michał Daszek podwyższył nasze prowadzenie (2:0). Gospodarze spotkania przebudzili się,  odrobili stratę i mecz stał się bardzo zacięty.

W 3. minucie Dawid Dawydzik nie dał rady pokonać z linii siódmego metra Yunusa Ozmusula  Podopieczni Patryka Rombla zanotowali słabszy moment w meczu, w którym spadła nasza skuteczność. Niemoc w ataku "Biało – czerwonych" przełamał w 7. minucie Tomasz Gębala. Po chwili reprezentanci Turcji popełnili błąd w ataku, a Polacy wywalczyli rzut karny.  Jan Czuwara nie wykorzystał szansy na doprowadzenie do remisu, co było drugim zmarnowanym rzutem karnym w meczu. Po chwili wyrównujące oczko dla naszej kadry zdobył Michał Daszek 4:4. W kolejnych minutach między słupkami rozkręcał się Piotr Wyszomirski, który potwierdzał swoją wysoką formę, a koledzy z drużyny skupili się na budowaniu przewagi. Na listę strzelców wpisali się Dawid Dawydzik oraz Michał Olejniczak, dając prowadzenie reprezentacji Polski 6:4.

W 20. minucie pomylił się Doruk Pehlivan, a pewnym rzutem popisał się Szymon Sićko (10:8). Kapitalnie spisywał się w bramce Piotr Wyszomirski, który dawał impuls naszej drużynie. Skoncentrowani Polacy dobrze prezentowali się w grze ofensywnej i pewnie kończyli swoje akcje. Na zakończenie pierwszej połowy bombę z rzutu wolnego w stronę naszej bramki posłał Doruk Pehlivan, który zdobył szóstą bramkę w meczu. Ostatecznie po trzydziestu minutach pojedynku "Biało – czerwoni" wygrywali 15:12.

Początek drugiej części starcia należała do Piotra Wyszomirskiego, który zamurował bramkę. Polacy nie wykorzystali interwencji goalkeepera do zbudowania różnicy bramkowej. Dopiero w 34. minucie padło pierwsze trafienie po zmianie stron. Bramkę dla reprezentacji Turcjo zdobył Doruk Pehlivan, którego nie potrafili zatrzymać "Biało – czerwonych". Niemoc w ataku reprezentacji Polski w końcu przełamał Arkadiusz Moryto.

"Biało – czerwoni" popełnili serię prostych błędów, a rywale konsekwentnie niwelowali stratę. Na słabszą postawę swojego zespołu natychmiast o czas poprosił Patryk Rombel. Rozmowa z trenerem pomogła drużynie – bramki zdobyli Michał Olejniczak i Arkadiusz Moryto. Po: słabszym fragmencie gry reprezentacja Polski wróciła do "swojej" gry, poprawiała skuteczność i zmotywowana do walki powiększała prowadzenie. W kolejnych minutach pogubili się gospodarze, a Polacy wykorzystywali błędy przeciwnika. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu nasza Polacy wygrywali 24:18.

Reprezentacja Polski kontrolowała przebieg spotkania do samego końca. Gospodarze nie dali rady odrobić różnicy bramkowej i musieli uznać wyższość drużyny Patryka Rombla. "Biało - czerowni" pokonanli na wyjeździe Turcję 29:24 w pierwszym meczu eliminacyjnym na Euro 2022!

Turcja – Polska 24:29 (12:15)

Turcja: Ozmusul - Pehlivan 9, Erceylan 1, Demirezen, Goktepe, Bicer 4, Nalbantoglu 1, Ozturk 1, Simsar 1, Guldal, Pektas 1, Ates, Celebi 1, Ersin 2, Arifoglu, Sarak 4

Polska: Kornecki, Wyszomirski – Majdziński 1, Czuwara, Pilitowski 3, Moryto 6, Daszek 3, Gębala M. 3, Gębala T. 6, Przybylski, Dawydzik 1, Olejniczak 2, Chrapkowski, Krajewski, Walczak, Sićko 4

Czy reprezentacja Polski awansuje na Euro 2022?