2020-10-03 12:29:36

ZPRP: Mamy jeden przypadek zachorowania, ale nie możemy i nie chcemy nikogo narażać

Związek Piłki Ręczej wydał specjalny komunikat w sprawie odwołania Final4 Pucharu Polski.

Final4 Pucharu Polski miał się odbyć 3 i 4 października w Lublinie. Jednak na dwie godziny przed pierwszym półfinałem turniej odwołano. - Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn został odwołany. Powodem jest pozytywny wynik na COVID -19 u jednego z zawodników, który miał kontakt z tymi, którzy dziś (sobota) mieli zagrać w finałach PGNiG Pucharu Polski w Lublinie - wyjaśnia ZPRP.

Chodzi o zawodnika, który przebywał na zgrupowaniu kadry. - 26 września w Warszawie zakończyło się Zgrupowanie Kadry Mężczyzn A i B. Do zakażenia COVID – 19 najprawdopodobniej nie doszło na zgrupowaniu. Jeden z zawodników źle  poczuł się kilka dni po jego  zakończeniu. Wynik testu w zawodnika, który był zakwaterowany razem z zakażonym zawodnikiem jest negatywny. Badania zostały wykonane wczoraj (piątek), wynik testu został podany dziś (sobota) - podaje polska federacja.

- U żadnego z zawodników, którzy dziś(sobota) i jutro (niedziela) mieli zagrać w PGNiG Pucharze Polski nie stwierdzono koronawirusa - wyjaśnia ZPRP.

źródło: zprp.pl