2020-09-12 22:24:57
Mateusz Kaleta

Azoty znów liderem. Kontrolowane zwycięstwo i mnóstwo kar w meczu z MMTS-em

Drugie zwycięstwo w nowym sezonie odniosła ekipa Azotów Puławy. Podopieczni Larsa Walthera pewnie pokonali we własnej hali MMTS Kwidzyn 42:27, kontrolując przebieg spotkania. Dużo pracy w tym meczu mieli sędziowie, którzy często przerywali nieprzepisową grę obu drużyn i pokazali aż 19 kar.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Michał Jurecki, który zdobył osiem bramek. Popularny "Dzidziuś" spotkanie rozpoczął jednak od dwuminutowej kary, a po nieco ponad kwadransie musiał zejść z boiska po raz drugi. Jako pierwsi wynik spotkania otworzyli grający już od 1. minuty w przewadze przyjezdni, którzy mogli w tym meczu liczyć szczególnie na Bartosza Nastaja - autora pięciu trafień.

Trwającą kilka pierwszych minut niemoc Azotów przełamał wracający po karze Jurecki. Od tamtej pory kolejne bramki należały do gospodarzy, którzy szybko zbudowali przewagę, prowadząc 5:1. Podopieczni Bartłomieja Jaszki nie potrafili złapać dobrego rytmu, o czym świadczy długi przestój ośmiu minut bez zdobytego gola. Serię trafień notowali za to gospodarze. Na przerwę schodzili przy siedmiobramkowej przewadze, wygrywając 19:12.

Drugą część meczu puławianie kontrolowali i zdobywali kolejne bramki. Gol Pawła Podsiadły w 45. minucie spotkania rozpoczął serię czterech kolejnych trafień Azotów. To samo powtórzyło się sześć minut później, kiedy do siatki trafiali kolejno Bachko, Dawydzik, Podsiadło i Rogulski.

Obie drużyny sporo faulowały. Arbitrzy aż dziesięciokrotnie wykluczali zawodników gospodarzy i raz mniej przyjezdnych. To wybijało z rytmu gości, a nie przeszkadzało specjalnie Azotom, którzy pewni swego przekroczyli granicę 40. trafień. Okrągłą bramkę zdobył Paweł Podsiadło. Wynik na 42:27 ustanowił Łukasz Rogulski.

Kwidzynianie pozostają bez ani jednego punktu w tym sezonie i z drugą porażką z rzędu. Azoty z powrotem zameldowały się za to na pozycji lidera PGNiG Superligi, wyprzedzając Łomżę Vive Kielce dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)

Azoty: Zembrzycki, Bogdanov, Borucki - Jurecki 8, Rogulski 6, Bachko 5, Dawydzik 5, Podsiadło 5, Akimenko 4, Szyba 4, Gumińki 4, Kowalczyk 1

MMTS: Matlęga, Dudek - Nastaj 5, Potoczny 4, Kryński 3, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Peret 2, Kutyła 2, Ossowski 1, Zieniewicz 1, Jankowski 1, Guziewicz, Przytuła.