2020-08-31 11:21:05
Mateusz Kaleta

Szalone tempo Barcy i pierwszy puchar w nowym sezonie. 23. z rzędu

Barca Lassa sięgnęła w weekend po pierwszy triumf w nowym sezonie. Podopieczni Xaviego Pascuala wygrali Superpuchar Hiszpanii, pokonując w jednostronnym finale BM Benidorm 38:18. To pierwsze trofeum zdobyte w nowym klubie przez byłego zawodnika Łomży Vive Kielce, Blaża Janca, który zdobył w finale cztery bramki.

Spotkanie, ze względu na sanitarne obostrzenia, zobaczyło tylko 400 widzów. Benidorm jeszcze nigdy w historii z Barceloną nie wygrał, więc miał ambitne plany, aby utrudnić rywalowi życie. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w marcu w finale Pucharu Króla w Madrycie, który Barcelona wygrała 40:25.

Od tamtej pory rywalizację piłkarzy ręcznych sparaliżował wybuch epidemii. Długa przerwa nie przeszkodziła Katalończykom w sięgnięciu po kolejny triumf i pewne zwycięstwo.

Katalończycy narzucili swoim przeciwnikom szalone tempo. Już po pierwszej połowie prowadzili jedenastoma bramkami, a całe spotkanie wygrali dwudziestoma. W drużynie zagrali czterej nowi zawodnicy: Słoweńcy: Blaż Janc, który ostatnio grał w Łomży Vive Kielce, i Domen Makuc, Portugalczyk Luis Frade oraz Brazylijczyk Haniel Langaro. Najskuteczniejszy okazał się 20-letni Makuc, który zdobył siedem bramek i został wybrany najlepszym zawodnikiem Superpucharu.

Dla Barcelony jest to 23. triumf w Superpucharze z rzędu.

Nowy sezon hiszpańskiej ligi ASOBAL ekipa z Katalonii powinna zainaugurować w środę, 2 września, ale bardzo prawdopodobne jest, że rozgrywki zostaną opóźnione. Federacja rozmawia z władzami ligi o przesunięciu startu sezonu, na co mocno nalegali trenerzy i piłkarze drużyn.

Liga Mistrzów z udziałem Barcy Lassa ruszy natomiast w połowie września. Hiszpański gigant zagra w niej z Aalborgiem, THW Kiel, Celje Pivovarna Lasko, Telekomem Veszprem, PDD Zagrzeb, HBC Nantes i Motorem Zaporoże. Na boisku tego ostatniego rywala Katalończycy zainaugurują rywalizację w Champions League.

fot: Anna Benicewicz-Miazga