2020-08-24 08:42:54

Puchar Białorusi dla Mieszkowa. Pierwsze trofeum Pawła Paczkowskiego w nowym klubie

Na Białorusi rozegrano turniej finałowy o puchar tego kraju. Jego zwycięzcą został Mieszkow Brześć.

Turniej zorganizowano w formie Final4 i odbywał się on w Pińsku. W półfinałach Mieszkow bez problemu ograł Gomel aż 33:20, a SKA Mińsk okazało się lepsze od Maszeki o 7 bramek (36:29).

Sporo emocji przyniosły mecze o poszczególne miejsca. W starciu o trzecią lokatę Maszeka wygrała z Gomel 32:31.

Z kolei w finale Mieszkow stoczył wyrównany bój z SKA Mińsk, po pierwszej połowie zawodnicy z Brześcia prowadzili 15:13, a ostatecznie wygrali 26:25.

Dwie bramki w finale zdobył reprezentant Polski - Paweł Paczkowski, który jest zawodnikiem Mieszkowa Brześć od początku tego sezonu. Wcześniej występował on w Telekomie Veszprem, Motorze Zaporoże, Dunkierce, Vive Kielce oraz Orlen Wiśle Płock.

Dla Mieszkowa to dwunasty w historii Puchar Białorusi.