2020-02-22 21:47:07

Liga Mistrzów: PSG pewnie pokonało Elverum! Aalborg Handball przegrał w Chorwacji

W sobotę rozegrano dwa spotkania 13. kolejki Ligi Mistrzów grupy A. PSG pewnie pokonało norweski zespół Elverum Handball 31:25, a PPD Zagrzeb po wyrównanym pojedynku pokonał Aalborg Handbold​​​​​ 31:30.

Początek spotkania we Francji był wyrównany i Elverum Handball postawił się PSG. W 10. minucie gospodarze prowadzili 7:6 i wtedy goście zanotowali przestój w ataku. Po trafieniu Sandera Sagosena i dwóch bramkach z rzędu Kima Ekdahl Du Rietza PSG wygrywało 10:6. Na przestój w ataku przyjezdnych zareagował trener Elverum Handball, prosząc o chwilę przerwy. Niemoc w ataku gości  przełamał Lukas Sandell.

Drużyna z Norwegii nie zamierzała odpuszczać i konsekwentnie niwelowała różnicę. W 20. minucie przyjezdni zbliżyli się do rywali na jedną bramkę (11:12) i gra była zacięta. Pod koniec pierwszej połowy francuska ekipa jednak odskoczyła rywalom, a ostateczny wynik po trzydziestu minutach ustalił Kamil Syprzak (17:13).

Po zmianie stron inicjatywę na parkiecie przejęli PSG, które systematycznie powiększało prowadzenie. W 37. minucie gospodarze wygrywali już 22:15. Elverum Handball nie zmierzało się poddawać i pod koniec spotkania rzuciło się w poogoń za rywalem. W 48. minucie zmniejszyło straty do trzech oczek. Gościom nie udało się jednak odwrócić losów meczu i z kompletu punktów cieszyli się zawodnicy PSG.

Kamil Syprzak w sobotnim meczu zdobył trzy bramki.

Paris Saint-Germain Handball - Elverum Handball Herrer 31:25 (17:13)

W sobotę HC PPD Zagrzeb zmierzyło się z Aalborg Handbold i od pierwszej minuty pojedynku mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację. Żadna drużyn nie była w stanie wypracować znacznej przewagi i co chwila tablica wyników pokazywała remis. Po trzydziestu minutach gospodarze minimalnie prowadzili 16:15.

Na początku drugiej części meczu gospodarze po trafieniu Mateja Hrstica wygrywali 17:15. Nie trwało to jednak długo, ponieważ w 35. minucie Sebastian Barthold doprowadził do remisu. Gra była wyrównana i odbywała się na zasadzie "cios za cios". W ostatnich sekundach starcia gospodarze wykorzytsali rzut karny i ostatecznie zwyciężyli 31:30.

RK Zagrzeb - Aalborg Handball 31:30 (16:15)