2020-02-09 16:33:29
Patryk Dziadura

Puchar EHF: Gwardziści narobili kłopotów MT Melsungen. Porażka opolan w Niemczech

Bez najlepszych strzelb, Juliusa Kuhna i Kaia Hafnera, gracze Melsungen męczyli się z medalistami Superligi. Historyczny mecz Gwardia kończy porażką po zaciętym pojedynku.

Gwardziści zaczęli spotkanie przeciwnie do tego, jak mieliby nawiązać wyrównany bój z Niemcami. Akcje bez tempa, czytelne, a same nie stanowiły żadnego wyzwania dla strzegącego bramki Johana Sjöstranda. Zaś gospodarze zaczęli od 4:0, bez większego trudu utrzymując przewagę. I to chowając swoje największe działa - wówczas najczęściej trafiali Dimitri Ignatow, Lasse Mikkelsen czy Stefan Salger.

Zawodnicy Rafała Kuptela zepchnięci na co najmniej dziesiąty metr z trudem znajdowali pozycję do rzutu i liczba czterech bramek po dwudziestu minutach mówiła wiele (9:4). A problemy piętrzyły się. Opolanie zaniechali powrotów do bramki po nieudanych akcjach, co po kontrach owocowało już sześcioma trafieniami straty. Niespodziewanie oblicze meczu odmieniło wejście Patryka Mauera, i ze stanu 12:6 różnica stopniała do dwóch trafień.

Po przerwie prawoskrzydłowy serią trzech trafień utrzymywał kontaktowy wynik, a reszta drużyny poszła za ciosem. Podopieczni Heiko Grimma tracili grunt pod nogami. Na domiar nieszczęść Timm Schneider wyleciał z boiska z "czerwienią", a chwilę po tym Szymon Działakiewicz doprowadził w 42. minucie do pierwszego od początku spotkania remisu (16:16).

Brązowej drużynie Superligi taki stan udało się utrzymać tylko przez kilka minut. MT podobnie jak w drugiej połowie zaczęło karcić opolan z kontrataków, a wejście srebrnego medalisty ostatnich mistrzostw Europy, Marino Marić, skutecznie pozbawiało Polaków impetu. Zmęczeni debiutanci oddali boisko w ostatnich minutach, choć zostawili po sobie nienajgorsze wrażenie.

MT Melsungen - KPR Gwardia Opole 26:21 (12:10)

MT Melsungen: Simić, Sjostrand - Allendorf, Hafner, Ignatow 6, Kuhn, Kunkel 4, Lemke 1, Marić 1, Mikkelsen 5, Pavlović 1, Reichamnn, Salger 5, Schneider, Sidorowicz 3

Kary: Schneider - 4 minuty; Pavlović, Salger - 2 minuty