2020-02-01 20:18:05

Charakter gladiatora, bój o marzenia! Mija pięć lat od starcia z Hiszpanią i medalu MŚ w Katarze

Niektóre mecze zapisują się w pamięci kibiców na zawsze i na pewno bój o trzecie miejsce mistrzostw świata w Katarze był takim pojedynkiem. Reprezentanci Polski w starciu z Hiszpanami pokazali wielkiego ducha walki i charakter prawdziwego gladiatora. To były ogromne emocje i szalony spotkanie. Mija pięć lat od meczu marzeń "Biało-czerwonych"!

W 2015 roku o podium mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski zmierzyła się z Hiszpanią. Cóż to  był za mecz! "Biało-czerwoni" prowadzeni Michaela Biglera po sześćdziesięciu minutach walki i dogrwyce cieszyła się z medalu.

Po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała remis 13:13. W drugiej połowie Polacy zanotowali przestój w ataku i w 49. minucie przegrywali 18:22, jednak mimo trudnej sytuacji wiary w wygraną nie brakowało naszej kadrze do ostatniej sekundy meczu. "Biało-czerwoni" odrobili straty i w ostatnich sekundach na rzut, który przedłużał szanse na medal zdecydował się Michał Szyba, który został bohaterem tego historycznego już pojedynku.

O zwycięstwie zdecydowała dogrywka, w której żadna z drużyn nie odpuszczała i do samego końca była wojna nerwów i walka. Po niesamowitych emocjach i handballowym horrorze Polacy cieszyli się z podium na mistrzostwach świata. Ten mecz był spektaklem piłki ręcznej, a brązowy medal smakował jak złoto! Polacy pokazali całemu światu jak walczą gladiatorzy!