2019-11-24 10:03:53

Puchar EHF: W walce o cenne doświadczenie. NMC Górnik gra na wyjeździe z SC Magdeburg

Nie trzeba ukrywać, że tylko coś więcej niż cud może sprawić, że NMC Górnik awansuje do fazy grupowej Pucharu EHF. Możemy być jednak pewni, że zabrzanie w Magdeburgu dadzą z siebie wszystko.

W trakcie losowania par trzeciej rundy Pucharu EHF NMC Górnik nie miał zbyt dużo szczęścia - SC Magdeburg to jeden z najmocniejszych zespołów na jakich mogli trafić Polacy. Pierwsza połowa meczu w Zabrzu mogła napawać umiarkowanym optymizmem, bo Polacy przegrywali tylko dwoma bramkami. Po przerwie zespół z najlepszej ligi świata, czyli Bundesligi pokazał swoją siłę i wygrał w sumie aż 37:25.

W niedzielę odbędzie się rewanżowe spotkanie i wydaje się, że w Magdeburgu musiałoby się stać coś niesamowitego, żeby NMC Górnik odrobił straty i awansował.

Pomimo tego pojedynek ten nie jest tylko formalnością. Dla odmienionego zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Lijewskiego taki pojedynek to świetna okazja do zebrania cennego doświadczenia, które może zaowocować w przyszłości. Możemy być więc pewni, że zabrzanie w Magdeburgu będą walczyć do samego końca o jak najlepszy wynik.

Początek meczu SC Magdeburg - NMC Górnik Zabrze rozpocznie się w niedzielę, 24 listopada o godzinie 16.