2019-11-17 14:34:38

Świetny kwadrans to za mało. Grupa Azoty powalczyła w Gdańsku, ale Torus Wybrzeże górą

Zawodnicy z Tarnowa świetnie zaczęli mecz i po kwadransie prowadzili sześcioma bramkami. Później jednak Grupa Azoty nie była w stanie utrzymać przewagi, a Torus Wybrzeże dopadło rywala i ostatecznie wygrało 25:22.

W Gdańsku doszło do meczu sąsiadów w tabeli. Na przeciwko siebie stanęli szczypiorniści 12. Torus Wybrzeża i 13. Grupy Azoty Tarnów. Przed tym spotkaniem gospodarze mieli jeden punkt więcej niż rywale.

Przyjezdni dobrze weszli w mecz, prowadzili 2:0, a pierwszą bramkę stracili dopiero w 6. minucie. Chwilę później było już 2:2. Od tego momentu Grupa Azoty zaczęła grać o wiele szybciej, szczypiorniści z Tarnowa byli też skuteczni. Bramkę zamurował Patryk Małecki. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo przewaga tarnowian rosła bardzo szybko.

W 16. minucie przyjezdni prowadzili już 10:4, a o drugi już czas w tym spotkaniu poprosił trener gdańszczan – Thomas Orneborg. I nagle obraz gry odmienił się.

Tarnowianie do końca pierwszej połowy rzucili już tylko dwie bramki! A Torus Wybrzeże zaczęło odrabiać straty. Dobrą decyzją było wpuszczenie na boisko Kamila Adamczyka, który swoimi rzutami z drugiej linii dał znak do pogoni za beniaminkiem.

Przed przerwą strat nie udało się odrobić i tarnowianie mieli tylko jedno oczko przewagi.

Po wznowieniu gry Grupa Azoty znów uzyskała przewagę. Jednak przyjezdnym grało się bardzo źle w ataku, co powoli zaczęli wykorzystywać gospodarze. W końcu, w 47. minucie Wojciech Prymlewicz doprowadził do remisu po 17:17, a 120 sekund po bramce Keliana Janikowskiego Torus Wybrzeże wygrywało 18:17.

Z kolei w 50. minucie gospodarze wygrywali już dwoma bramkami (20:18), a o drugą przerwę w krótkim czasie musiał poprosić trener Marcin Markuszewski. Czerwoną kartką w 55. minucie meczu ukarany został Michał Bednarek, który otrzymał trzecią karę dwóch minut. Przyjezdni próbowali jeszcze powalczyć i punkty, ale nie udało im się to. Torus Wybrzeże wytrzymało presję i wygrało różnicą trzech bramek. Tym samym gdańszczanie przerwali passę pięciu porażek z rzędu.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 25:22 (11:12)