2019-11-16 21:43:06

Liga Mistrzów: Szybki atak FC Barcelony nie do zatrzymania! Porażka Aalborg Handbold w Hiszpanii

W sobotę rozegrano jedno spotkanie 8. kolejki  w grupie A. Aalborg Handbold ambitnie walczył z FC Barceloną w pierwszej połowie spotkania, po której przegrywał 17:22. Po zmianie stron gospodarze przejęli już całkowicie inicjatywę w meczu i zdecydowanie pokonali rywali, wygrywając 44:35.

Wynik sobotniego spotkania otworzył Timothey N'guessan. Błyskawicznie kolejne bramki zdobyli Aleix Gómez i Raul Entrerrios i "Barca" rozpoczęła mecz od prowadzenia 3:0. Aalborg Handbold na początku starcia nie mógł znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Po mocnym początku w wykonaniu "Dumy Katalonii" w kolejnych minutach goście opanowali nerwy, poprawili swoją skuteczność i zaczęli odrabiać straty.

W 15. minucie Mark Strandgaard Marcher doprowadził do remisu i od tego momentu zawodnicy odpowiadali sobie trafieniami i do 20 minuty tablica wyników w Hiszpanii pokazywała co chwila remis. Jednak potem szybko dwie bramki zdobyli gospodarze i odskoczyli rywalom na 16:14. Rzut gości zatrzymał Kevin Møller, a po chwili różnicę "Dumy Katalonii" podwyższył efektywnym trafieniem Aron Palmarsson (17:14). Zawodnicy FC Barcelony przyspieszyli, błyskawicznie wznawiali grę, a Aalborg Handbold nie był w stanie zatrzymać gospodarzy.

W bramce "Barcy" rozkręcał się Kevin Møller, co tylko jeszcze bardziej motywowało kolegów z drużyny do podwyższenia wyniku. Po trzydziestu minutach meczu zespół z Hiszpanii wygrywał 22:17.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali swoją koncertową grę i szybki atak. Goście mieli coraz większe problemy z pokonaniem bramkarza FC Barcelony. Aalborg Handbold ambitnie walczył na parkiecie i próbował zmniejszyć straty, ale przebieg meczu kontrolowali przeciwnicy.

Katalończycy przejęli całkowicie inicjatywę na parkiecie i nie dali szans drużynie z Danii. Ostatecznie FC Barcelona zwyciężyła różnicą dziewięć bramek.

Najsuteczniejszym zawodnikiem meczu był skrzydłowy gospodarzy Aleix Gomez Abello, który na dziesięć rzutów wykorzystał dziewięć.

FC Barcelona - Aalborg Handbol 44:35 (22:17)