REKLAMA

 

REKLAMA
2019-09-04 11:30:00
Ewa Basak

EHF wyróżniła pięć klubów z najlepszymi młodymi zawodnikami! Na pierwszym miejscu PGE VIVE Kielce


Nowy sezon Ligi Mistrzów zbliża się wielkimi krokami, ale kibice muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na europejskich parkietach nie brakuje młodych zawodników, którzy zachwycają swoją formę świat piłki ręcznej. EHF wybrała PGE VIVE Kielce jako klub, w którym jest najwięcej talentów. 

Już niedługo bo 11 września rozpocznie się nowy sezon Ligi Mistrzów. Tradycyjnie jeszcze przed startem Europejska Federacja Piłki Ręcznej przygotowała kilka zestawień i wybrała najlepsze drużyny w różnych aspektach. 

REKLAMA

ZobaczEHF wybrała pięć klubów z największym doświadczeniem! Wśród wyróżnionych jest PGE VIVE

Co roku możemy oglądać na europejskich parkietach młodych zawodników, którzy mimo młodego wieku zachwycają swoimi umiejętnościami. A w której drużynie jest ich najwięcej? Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała pięć klubów, w których jest najwięcej młodych talentów.

Pięć klubów z najlepszymi młodymi zawodnikami: 

1. PGE VIVE Kielce

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała PGE VIVE, jako kub w którym jest najwięcej młodych talentów. Już w poprzednim sezonie swoją wysoką formą na europejskich parkietach zachwycili skrzydłowi – Arkadiusz Moryto i Blaż Janc. Kolejnymi wyróżniającymi się graczami mimo młodego wieku byli Uladzislau Kulesh oraz Artsem Karalek czy Daniel Dujshebaev. 

Latem do kieleckiej ekipy dołączyli kolejni młodzi gracze, którzy będą stanowić o sile zespole - Branko Vujovic, Doruk Pehlivan. Połączenie doświadczenia i młodych obiecujących graczy ma być kluczem do sukcesu zespołu Talanta Dujszebajewa. 

2. FC Barcelona

W składzie "Barcy" jest wielu doświadczonych zawodników, ale kluczową rolę w zespole odgrywają chociaż jeszcze młodzi gracze, którzy już należą do grona najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie.

W ubiegłym sezonie "Duma Katalonii" awansowała do Final4 i zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach. W Kolonii świetnie zaprezentował się 22 - teni Aleix Gomez Abello, który trafił do najlepszej siódemki Final4. Na wyróżnienie z pewnością zasługują także Ludovic Fabregas oraz Dika Mem. 

3. THW Kiel

Niemiecki klub w minionym sezonie wygrał Puchar EHF i teraz wraca głodny gry w Lidze Mistrzów. THW Kiel w swoim składzie ma bardzo ciekawych młodych graczy, którzy napędzają drużynę. Dlatego też EHF wyróżniła THW w tym rankingu. Obiecującymi zawodnikami w THW są: Gisli Thorgeir Kristjansson, Nikola Bilyk czy Lukas Nilsson. 

4. Montpellier HB

We francuskim klubie także nie brakuje młodych obiecujących zawodników. Do tego grona należą francuski rozgrywający 22- letni Melvyn Richardson, 21 - letni Kylian Villeminot czy 18 - letni Giorgi Tskhovrebadze. 

5. Celje Pivovarna Laśko

Słoweński klub znany jest na świecie właśnie z młodych zawodników, którzy imponują na parkietach. Latem do Celje dołączył Diogo Silva.  21 – letni Portugalczyk został wybrany MVP podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, a w tym sezonie zadebiutuje w Lidze Mistrzów.  

- Chcę robić postępy w Celje, jak wielu graczy zrobiło to przede mną. Zdaję sobie sprawę, że kariera idzie krok po kroku, dlatego wybrałem ten klub  - mówił po podpisaniu umowy reprezentant Portugalii.

źródło: ehfcl.com
Zobacz więcej: