2019-08-31 20:07:00

Świetny Luka Cindrić poprowadził FC Barcelonę do zwycięstwa w IHF Super Globe!

FC Barcelona najlepszą drużyną świata! "Duma Katalonii" w finale IHF Super Globe pokonała THW Kiel 34:32.

Turniej ten pierwszy raz rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej (wcześniej gościł go Katar). IHF Super Globe uznawany jest za nieoficjalne Klubowe Mistrzostwa Świata. W finałowym spotkaniu doszło do starcia THW Kiel i FC Barcelony.

Mecz przyniósł ogromne emocje i cały czas trzymał w napięciu. Pojedynek przez cały czas był wyrównany, a po pierwszej połowie prowadzili Niemcy. Po przerwie nadal było zacięcie, ale w samej końcówce przewagę zbudowała sobie FC Barcelona, która cieszyła się z wygranej.

Świetny mecz rozegrał pozyskany latem z PGE VIVE Luka Cindrić. Chorwacki rozgrywający rzucając 11 bramek poprowadził "Dumę Katalonii" do zwycięstwa.

Trzecie miejsce w turnieju zdobył Vardar Skopje.

THW Kiel - FC Barcelona 32:34 (17:15)