2019-08-29 20:55:00

IHF Super Globe: THW Kiel lepsze od Vardaru! "Barca" ma szansę obronić tytuł

W spotkaniach półfinałowych turnieju Super Globe nie brakowało emocji. THW Kiel po zaciętej walce pokonało Vardar 34:30, a FC Barcelona wygrała z Al Wehda 34:24.

W pierwszym półfinale Super Globe Vardar Skopje zmierzył się z THW Kiel. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i co chwila na tablicy wyników był remis. Po zmianie stron inicjatywę w meczu całkowicie przejęli kilończycy, którzy systematycznie powiększali przewagę. Kapitalny występ w bramce notował Niklas Landin, którego nie mogli pokonać zwycięzcy Ligi Mistrzów. W 51. minucie THW Kiel wygrywało już 32:22. "Zebry" jednak nie utrzymały swojego wysokiego prowadzenia do końca. Vardar próbował jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie lepsze o cztery oczka było THW. Niemiecki zespół jako pierwszy zameldował się w finale  Super Globe.

"Duma Katalonii" w półfinale zagrała z Al Wehda. Klub z Arabii Saudyjskiej dobrze prezentował się na parkiecie w pierwszej części meczu i niespodziewanie po trzydziestu minutach wygrywali 16:13. "Barca" w drugiej połowie błyskawicznie zniwelowała różnicę i w kolejnych minutach rywale musieli odrabiać straty. Al Wehda nie był w stanie już dogonić FC Barcelony, która pewnie wygrała spotkanie 34:24 i awansowała do finału turnieju.